זירת הפיגוע בירושלים

כוחות ביטחון חיסלו הבוקר (חמישי) מחבל מארגון הג'יאהד איסאלמי, תושב אבו טור שבמזרח ירושלים, בחשד כי היה מעורב בירי ביהודה גליק אמש בירושלים.

החשוד שחוסל הוא מועתז חיג'אזי בן 32, פעיל המוכר למשטרה, ששהה בעבר 11 חודשים בכלא הישראלי. נבדק חשד כי חיג'אזי אחראי גם על פציעתו בירי של חייל בהר הצופים, ביום שבו התרחש פיגוע הטרקטור בירושלים.

מהמשטרה נמסר בהודעה רשמית "בפעילות משותפת של משטרת ירושלים ושירות הביטחון הכללי, הגיע הבוקר כוח ימ״מ לשכונת אבו טור לביצוע מעצר של בן מיעוטים החשוד במעורבות באירוע הירי אתמול לעבר יהודה גליק. עם הגעת הכוח לביתו, החל החשוד לירות לעבר הכוח שהשיב באש וחיסל אותו. כוחות משטרה ולוחמי מג״ב פרוסים בשכונה וברחבי העיר לשמירה על הביטחון".

מהשב"כ נאמר כי "בפעילות מאומצת ומהירה של שב"כ, בשיתוף ימ"מ ומשטרת ירושלים, אותר חשוד במעשה, פלסטיני בן 32 מאבו טור. במהלך ניסיון המעצר פתח החשוד באש לעבר הכוחות מנשק שהיה ברשותו. הכח הגיב בירי במהלכו נהרג החשוד".

בתום דיון הערכת מצב שקיים הלילה (חמישי) ראש הממשלה נתניהו יחד עם שר הביטחון יעלון, השר לביטחון פנים אהרונוביץ' וראש השב"כ יורם כהן, הוחלט כי מהלילה ייסגר הר הבית לכניסת מתפללים יהודים וערבים כאחד - עד להודעה חדשה.

יהודה גליק (50) נפצע אמש באורח קשה מאוד בניסיון התנקשות בכניסה למרכז מורשת בגין. הוא נלקח לבית החולים שערי צדק ומצבו מוגדר קשה, אך יציב. מבית החולים נמסר כי הבוקר הוא יעבור בדיקות הדמיה לבחינת היקף הפגיעות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו