הר הבית
הר הבית פלאש 90

ראש מכון המקדש, הרב ישראל אריאל, מחבריו הקרובים של יהודה גליק, משוכנע כי ההתנקשות ביום רביעי האחרון היתה בלתי נמנעת נוכח המצב הביטחוני בהר הבית בחודשים האחרונים.

הרב אריאל היה אחד מהנואמים המרכזיים בכנס לעידוד העליה להר הבית, שבסופו נורה גליק על ידי מחבל ממזרח ירושלים.

"הייתי בבית החולים וקשה לי למצוא את המילים", אומר הרב אריאל בשיחה עם ערוץ 7. "לצערנו התברר שהמלחמה של האיסלאם בנו חזקה. כפי שהם לוחמים במדינות האיסלאמיות כך הם מעבירים את המלחמה כאן להר הבית, זה חוד החנית, הם נלחמים ביהודים בהר, אני עדיין המום".

הרב מספר על התפטרותו של גליק ממשרד הקליטה ומינויו למנכ''ל מכון המקדש. "ביום ההתנתקות הוא החליט להתנתק ממשרד הקליטה ועזב את העבודה עוד לפני שהיה לו משהו חדש. אנחנו הזמנו אותו לכהן כמנכ"ל מכון המקדש והוא עשה את זה חמש שנים, עם עשייה גדולה מאוד. לאחר מכן הוא הקים את הקרן למורשת הר הבית".

לדברי הרב אריאל, הר הבית הפך למעוז האיסלאם. "ערבים מקבלים המון כסף כדי לשבת שם כל היום ולצעוק 'אללה אכבר' ליהודים, ההתנגשות הייתה בלתי נמנעת", קובע ראש מכון המקדש ומדגיש כי הפורעים בהר הבית צועקים ''אללא אכבר'' כשיהודים עולים להר, כי הם מבינים ש"בעל הבית" הגיע.

מבית החולים שערי צדק נמסר בצהריים (ראשון) כי מצבו הרפואי של יהודה גליק שמאושפז במחלקת טיפול נמרץ, משתפר במתינות ככל שעוברות השעות. "הוא עדיין לא יצא מכלל סכנה, מורדם ומונשם". מחר יעבור גליק ניתוח נוסף, שלישי במספר.