יהודה גליק
יהודה גליק צילום: סלימאן חאדר, פלאש 90

בכיר השב"כ לשעבר, מנחם לנדאו, שמכהן כיום כחבר ועד בקרן למורשת הכותל, טוען כי ישראל ''הפסידה בקרב'' על הר הבית.

"אני תמיד אומר לחבריי שאם תיפתח מלחמת גוג ומגוג, זאת תהיה הסיבה. יש הרבה אנשים שמחממים את האווירה, הפלג הצפוני ופוליטיקאים, יש כאן קרקע נוחה לשלהוב הרוחות וגם אצלנו לא משקיעים מחשבה ולפעמים זה נראה כמו פרובוקציה", הוא מסביר בשיחה עם ערוץ 7.

לנדאו מזכיר כי אפילו את גשר המוגרבים ישראל לא מצליחה לבנות מבלי ליצור מהומות. "אני יושב היום בקרן למורשת הכותל ואתה דן שם על כל מיני דברים ואתה לא יכול לעשות שום דבר, אפילו לא את הגשר. כל העולם מעורב וזה היום בלאגן אחד גדול, לצערי הפסדנו את המלחמה הזאת באשמת ממשלת ישראל. היום זה כבר אבוד וצריכים לעשות חושבים איך מממשים את הזכויות שלנו על המקום בכמה שפחות פרובוקציות".

הוא משבח את החיסול המהיר של המחבל שירה ביהודה גליק. "יש כאן תוצאה יפה מאוד בהיבט של החשיפה והמודיעין, הצליחו להגיע לבן אדם והוא כבר לא איתנו. מאידך עצם העובדה שהוא הצליח לתכנן ולבצע זה לא מחמיא.

"אני מעריך שבהתחשב בעובדה שאנחנו חיים עם אוכלוסייה שלא אוהבת אותנו, ושאנחנו חיים איתם ביחד, יהיו מקרים כאלה גם בעתיד, מחר זה יכול להיות גם פיצוץ מטענים, צריך לזכור שיש להם תעודות זהות כחולות ומספרים צהובים והם מסתובבים חופשי", דברי לנדאו.