הצעת חוק: תיאסר החזקת ומכירת זיקוקי דינור

ח"כ מקלב: מטרת הצעת חוק - לחדד את חומרת תקיפת אזרחים ואנשי כוחות הביטחון ע"י זיקוקי דינור וכן ליצור הרתעה מחד וענישה מאידך.

חיים לב - ערוץ 7 , ט' בחשון תשע"ה

הצעת חוק: תיאסר החזקת ומכירת זיקוקי דינור -ערוץ 7
אורי מקלב
צילום: פלאש 90

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) הגיש הצעת חוק אשר מטרתה לסתום את הפרצה בחוק הקיים ולחדד את איסור שהשימוש בזיקוקי דינור שלא בהיתר כמקובל.

בדברי ההסבר לחוק נכתב "בתקופה האחרונה אנו עדים לתופעה מדאיגה בה פורעים משתמשים בזיקוקי דינור ככלי ירייה הן כנגד אנשי צבא ומשטרה, והן כנגד אזרחים.

"המציאות כיום היא, שזיקוקים אלו מצויים בידי כל, ללא כל אכיפה, בתיקון זה מוצע להכליל את זיקוקי  הדינור בסעיף המגדיר מהו כלי נשק האסור ביצור, החזקה ומסירה".

ח"כ מקלב ביקש להבהיר כי "מדובר בהצעת חוק אשר עיקר מטרתה לחדד את חומרת תקיפת אזרחים ואנשי כוחות הביטחון ע"י זיקוקי דינור כפי שנתקלים בתופעה זו לאחרונה ע"י מתפרעים בירושלים ובין היתר זו תגרום לחדד את ההרתעה מחד ואת הענישה מאידך".

בעקבות הגשת הצעת החוק המבקשת להחמיר את הענישה על מי שמוכר או מחזיק בזיקוקי דינור ללא רישיון, ביקשה יו"ר ועדת הפנים חה"כ מירי רגב בישיבת הועדה אשר עסקה אתמול בנושא, מהמשנה ליועמ"ש לממשלה עו"ד רז ניזירי לבדוק את החוק ולסייע לקידומו במשרד המשפטים בהקדם.