זהבי. גרם למהומות?
זהבי. גרם למהומות? דף הפייסבוק הרשמי של מכבי ת"א

אירועי האלימות בדרבי אמש מסרבים לרדת מהכותרות. היום (שלישי) הגיש שופט המשחק רועי ריינשרייבר את הדו"ח שלו מאירועי המשחק אמש, אירועים שכזכור גרמו לפיצוץ המשחק טרם ירידת השחקנים למחצית.

עיקר הביקורת בדו"ח השיפוט של ריינשרייבר היא כלפי התנהגותו של ערן זהבי, שחקן מכבי ת"א שספג מכות ונאלץ להגן על עצמו מפני האוהד שפרץ אל כר הדשא בראשונה.

"בדקה ה-31 פרץ לכר הדשא אוהד מכיוון יציעים 4-5 המאכלסים את אוהדי הפועל והחל לתקוף את שחקן מכבי תל אביב, ערן זהבי" ציין השופט בדו"ח.

לדבריו מי שאחראי להתלהטות הרוחות במשחק הדרבי הוא לא אחר מאשר זהבי המותקף כאשר "השחקן, כחלק מהגנה עצמית, הכה את האוהד במספר דחיפות ובבעיטה".

על פי דו"ח השיפוט של ריינבשרייבר "דבר זה הוביל לעימות במגרש בהשתתפות שחקנים משתי הקבוצות, שחקנים מחליפים וצוותים מקצועיים".

ריינשרייבר ציין בדו"ח גם את זריקת החפצים מכיוון יציעי האדומים בשערים 4 ו-5, וכן את פריצת אוהדי מכבי משערים 11 ו-12, דקות לאחר חידוש המשחק. 

עוד כתב השופט בדו"ח כי לאחר תקיפת זהבי לא חש שיש סכנה ממשית לחיי השחקנים ולכן החליט על המשך קיום המשחק, אך לאחר שעשרות אוהדי מכבי פרצו אף הם אל הדשא הרגיש שהמשחק איבד שליטה וחש סכנה ממשית לחיי השחקנים והצוות המקצועי.

אם להסתמך על דו"ח השיפוט הזה, אזי ככל הנראה שערן זהבי המותקף עשוי לעמוד לדין כמו שתי הקבוצות היריבות. באיגוד השופטים אמרו כי ריינשרייבר עשה טעות חמורה כשהמשיך את המשחק לאחר התקיפה של האוהד התל אביבי בערן זהבי. עם זאת, אומרים באיגוד השופטים, כי ריינשרייבר עשה נכון כשהרחיק את השחקן של הצהובים לאחר העימות עם האוהד.  

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו