ידעי היום בבית המשפט
ידעי היום בבית המשפט פלאש 90

אוהד הפועל תל אביב שפרץ אמש אל כר הדשא והתעמת עם ערן זהבי, הוא אלרועי ידעי בן ה-35 מבת ים.

ידעי, המכונה "פואד", הינו חבר בארגון האוהדים השרופים של הפועל תל אביב, ארגון "האולטראס" האדום.

במשטרה מיהרו להודיע שעות בודדות לאחר "פיצוץ המשחק" כי המעשה של ידעי תוכנן מראש, וכל מטרתו הייתה ליצור פרובוקציה כנגד קשר הצהובים ערן זהבי. 

מה ששכחו במשטרה לספר הוא שבאותו הזמן ממש ידעי היה אמור לשהות מחוץ לתחומי האצטדיון כשחל עליו איסור להגיע אל משחקי הקבוצה התל אביבית. שבועיים לפני האירוע האלים אתמול, שוחרר ידעי ממעצר בית וחל עליו איסור מוחלט להגיע אל משחקי הדרבי התל אביבים. על פי הידוע, ידעי הוזהר כי במידה שיהיה נוכח במשחק הדרבי ייכנס לשנת מאסר בפועל.

ידעי הוא אישיות מפורסמת בכל הקשור להתנהגות אלימה במגרש ומחוץ. בשנת 2007 נעצר על קריאות נאצה והסתה לרצח במהלך משחק הפועל תל אביב. דורית רייך, שופטת בית המשפט בתל אביב שיחררה את האוהד כשהטילה עליו דמי ערבות בגובה 1,000 שקלים וכן הרחקה למשך 45 ימים מכל מגרשי הכדורגל.

אירוע בו לקח חלק ידעי, אירוע שגובר על הקריאות הקשות מ-2007, וממחיש אולי את הרצינות והאסון הגדול שנמנע אמש, התרחש כשאלי טביב בעלי בית"ר ירושלים היום, שימש כבעל הבית בקבוצה האדומה של תל אביב.

באחת הפעמים הגיעו אל ביתו של טביב מספר אוהדים אדומים שלא אהבו את הימצאותו של טביב בקבוצה. הללו לא הסתפקו בקללות שהטיחו בטביב ובמשפחתו, אלא הוסיפו שלל איומים על חייו של טביב. טביב לא עבר על כך לסדר היום והגיש נגד אחד מהאוהדים הללו תלונה במשטרה בגין איום לרצח. שמו של האוהד היה אלרועי ידעי.

המשטרה זימנה את ידעי לחקירה אך שיחררה אותו עוד באותו היום.

אתמול בקלות האירוע יכול היה להיגמר אחרת. אזלת ידה של המשטרה והענישה הקלה של מערכת המשפט היא האשמה.

עורך דינו של ידעי טוען כי מרשו לא רצה לפגוע בזהבי אלא לדבר איתו. ידעי עצמו אמר כי לא ידע מה שעשה, מאחר שהיה תחת השפעת אלכוהול. היום (שלישי) הוארך מעצרו של ידעי בשלושה ימים נוספים, ובקרוב נדע מה עונשו.