אריה עמית: זו לא אינתיפאדה, זו מלחמה

מפקד משטרת ירושלים לשעבר קורא לראש הממשלה לקבל החלטות ולפעול נגד הטרור, "מזכיר את הימים של הפיגועים, התושבים פוחדים פחד מוות".

בני טוקר , י"ב בחשון תשע"ה

אריה עמית
אריה עמית
פלאש 90

מפקד משטרת ירושלים לשעבר, ניצב בדימוס אריה עמית, קורא לראש הממשלה לקבל החלטות ולפעול נגד הטרור שמרים ראש בשטחי ישראל.

בראיון לערוץ 7 הוא אומר כי "אנחנו משלמים היום מחיר של חוסר מדיניות וחוסר החלטה ועליבות של השלטון. במשך הרבה מאוד שנים, חוץ מסיסמאות עלובות ונבובות, על כך שירושלים היא עיר שחוברה לה יחדיו, לא עשינו כלום. הר הבית לא בידינו ומזרח ירושלים לא בשליטתנו. לא טיפלנו בכלום, לא בתשתיות, לא בחנוך וגם לא אכפנו את החוק".

לדבריו, כל הניסיונות להיראות ממלכתיים נכשלו, "כולם בלבלו את המוח ואמרו לנו שאין בירושלים אינתיפאדה, היום קיבלנו כאן מלחמה. את המלחמה הזאת מנהלים עשרות אלפי ערבים שונאי ישראל קשים, הם נושאים תעודות זהות כחולות ויכולים לעשות מה שהם רוצים ומולם עומדת משטרה לא מספיק חזקה ומדינה שלא החליטה מה עושים".

עמית קורא להכניס כוחות רבים יותר לבירה, "אלף שוטרים זה לא מספיק, צריכים את כל היס"מ וקודם כל להשתלט מקומית על מה שקורה עכשיו, כי תושבי ירושלים היהודים פוחדים פחד מוות, זה מזכיר את הימים של הפיגועים. ראש הממשלה צריך אומץ כדי לקבל החלטה מדינית ואסטרטגית, האם אנחנו הריבון גם במזרח ירושלים והר הבית או לא, ואז לצאת החוצה ואולי זה יפחית את כמות הכעס והתסכול בצד השני אבל צריכים להחליט לכאן או לכאן".