יולדת, בת 40, שהגיעה לבית־החולים בשבוע ה־40 להיריון, פיתחה מצוקה נשימתית, לחץ הדם שלה ירד מאוד, והיא איבדה את ההכרה.

"תוך כמה שניות העיניים שלה התגלגלו לאחור, היא התחילה לחרחר והצבע שלה הפך אפור", שיחזר הבעל. "הבנתי מיד שמשהו רע מאוד קרה, אבל לא ידעתי מה בדיוק".

העיתון ידיעות אחרונות מדווח כי הרופאים הבינו שמדובר במקרה נדיר של תסחיף מי שפיר — מצב שבו חלקיקים ממי השפיר חודרים למחזור הדם של היולדת — והחלו מיד לבצע בה החייאה. "אחת הרופאות אמרה לי שזה נראה כמו תסחיף מי שפיר", משחזר הבעל. "לא ידעתי מה זה, אז הדלקתי את המחשב. קראתי שתי שורות וחשכו עיניי".

הרופאים הצליחו לייצב את מצבה של האישה ובמקביל הבהילו אותה לחדר הניתוח כדי לבצע ניתוח חירום ולהציל את העובר שברחמה. לאחר הלידה, שהסתיימה בלידת תינוקת בריאה, אושפזה האישה ביחידה לטיפול נמרץ כשהיא מורדמת ומונשמת.

במשך שלושה ימים נלחמו הרופאים על חייה של היולדת — והצליחו להציל אותה. בתחילה היה חשש שגם אם תשרוד היא תסבול מנזק מוחי קשה, אולם לשמחת כולם כשהתעוררה מההרדמה התברר שלא נגרם לה נזק ושהיא תחזור לתפקוד מלא. "בזכות האבחון בזמן אמת והטיפול המהיר הייתה לנו תקווה שנצליח לאושש אותה בלי שתסבול מנכות לטווח ארוך", אמר פרופ' אייל שיף, מנהל המרכז לנשים וליולדות בשיבא.

ביום שני, כמעט שבוע אחרי הלידה, זכתה היולדת לראות את בתה התינוקת בפעם הראשונה. "הדבר הראשון שאמרתי לאשתי כשהיא חזרה להכרה היה שאני אוהב אותה", מחייך הבעל. "היא הבינה שמשהו רע קרה, אבל רק ביומיים האחרונים היא מתחילה להבין באיזו סכנה היא הייתה. אומרים לנו שהיא משתקמת יותר טוב אפילו מהתסריט האופטימי ביותר. היא כבר חזרה ללכת וחזרה לעצמה לגמרי. הצוות פשוט היה מדהים, הם הצילו את החיים שלה ושל התינוקת שלנו".