מצנע בבי"ס דרך אבות
מצנע בבי"ס דרך אבותצילום:

חבר הכנסת עמרם מצנע (התנועה) הגיע אתמול (רביעי), יום הזיכרון לראש הממשלה המנוח יצחק רבין, דווקא לכנס הזיכרון בבית הספר ''אור תורה - דרך אבות'' שבאפרת כדי לספר על היכרותו עם רבין ועל מורשתו.

"הוא היה איש הארץ והמקום. איש מלחמה ואיש שלום", סיפר, "איש דמוקרטי, והנקודה המרכזית במורשתו היא מנהיגות. במנהיגות הדבר החשוב ביותר הוא הדוגמא האישית. המונח הישראלי 'אחריי' הוא מונח שמביא לידי ביטוי שאני עושה ומצפה שאנשים ילמדו ויקחו מסר ממני, מונח שאיתו מחנכים".

בכנס נאמו גם עודד רביבי, ראש המועצה המקומית באפרת, וינון אחימן, מנכ"ל רשת מוסדות "אור תורה סטון".

על התרשמותו מביקור זה כתב מצנע בדף הפייסבוק שלו: "התרשמתי עמוקות מההקשבה והעניין שהביעו התלמידים, משאלותיהם הלא פשוטות שהעידו על מעורבות עמוקה ועל אכפתיות כנה מעתידה של המדינה וביקשתי שיזכרו, שנזכור כולנו כי מורשת רבין היא הרבה יותר מהוויכוח הפוליטי המפרנס אותנו עד היום. זו הנכונות לעשות למען המדינה והחברה, זאת הגישה הממלכתית, היושר והיכולת לשנות דעה".

עוד כתב: "השיחה הפורה עם התלמידים שתפיסת עולמם של רבים מהם וודאי לא בדיוק תואמת את תפיסת עולמו של רבין ז"ל, הבהירה לי פעם נוספת את החשיבות בהקשבה, בלמידה, בכיבוד הדעות גם (ובמיוחד) כשהן שונות משלנו".

"בכנס שערכנו לזכר יצחק רבין ז"ל לתלמידי התיכון, הזמנו את ח"כ עמרם מצנע, יו"ר ועדת חינוך בכנסת, כדי לספר לנו על רבין האיש ולדבר אתנו על ערכי הדמוקרטיה," אומר אביחי פואה, רכז החברתי של ביה"ס ''דרך אבות'' ויוזם המפגש.

לדבריו, "היה חשוב לנו שהתלמידים ילמדו להקשיב גם למי שאיננו בהכרח חושב כמוהם, והם אכן הקשיבו לדבריו של מצנע בצורה יוצאת דופן".

אחימן, מנכ"ל "אור תורה סטון" הזכיר בדבריו בכנס את הקשר של יצחק רבין למקום, "אסור לשכוח את הקשר של רבין אלינו, איך תמיד היה חוזר ומספר על הימים בהם היה בפלמ"ח והקשר לכפר עציון. הייתה לו מחוייבות רבה למקום הזה".