פרויקט "משקיעים בחוץ" בדרכו של גיל-עד שער

תנועת בני עקיבא פתחה בפרויקט חדש בשם, "משקיעים בחוץ" בדרכו של גיל- עד שער הי"ד. הפרויקט מלווה מדריכי חוץ מרגע כניסתם להדרכה.

יעל רון , י"ד בחשון תשע"ה

פרויקט "משקיעים בחוץ" בדרכו של גיל-עד שער -ערוץ 7
משקיעים בחוץ בדרכו של גיל- עד שער הי"ד
צילום:

סיירת תקשורת בתנועת בני עקיבא פתחה בפרויקט חדש למען מדריכי החוץ, במטרה ללוות אותם מרגע כניסתם להדרכה.

שמו של הפרויקט הוא "משקיעים בחוץ" בדרכו של גיל- עד שער הי"ד, אחד משלושת הנערים שנחטף ונרצח בגוש עציון, והיה מדריך חוץ בסניף עופרים.

"נקודת ההנחה היא, שמדריך חוץ נתקל בקשיים שונים משל מדריך פנים, ובתור תנועה אנחנו רוצים לתת לקשיים מענה", מסבירה ראשית לוינגר, פעילה בפרויקט.

"מי שחשב על הרעיון הוא אחד מחבריו של גיל- עד שער, שעובד בשיתוף עם סיירת התקשורת של בני עקיבא. בתור התחלה, הקמנו דף פייסבוק בו מדריכי החוץ מעלים רעיונות, מחשבות, התמודדויות ויחד אנחנו מבינים איך להתמודד ולעבור כל סיטואציה. עכשיו, זוהי תקופת הכניסה להדרכה, אז אנחנו מנסים לפתוח למדריכים את העיניים ולתת להם לחשוב על נקודות שאולי לא חשבו עליהם בקשר להדרכה בכלל, והדרכת חוץ בפרט. בנוסף, אנחנו מרימים ערב מדריכי חוץ, יום היכרות לשבט אביחי, ולוח השנה עוד גדוש בפעילויות".

לוינגר מוסיפה, "הפרויקט חדש, נפתח בשבועות האחרונים והתנועה מאוד משקיעה בו. אנחנו כל הזמן חושבים על עוד פעילויות שאפשר לעשות לקידום הפרויקט והתגובות מדהימות. כולם מאוד מפרגנים ומחזקים. זה יפה לראות איך הפרויקט מקבל משמעות עמוקה כל כך, כשמדובר באחד מהעם שלנו שנחטף ונרצח. אני מרגישה את החוזקה שלנו בזה שאנשים שלא קשורים לבני עקיבא עושים לייק לדף, רק בגלל שזה לדרכו של גיל-עד".

לצפייה בקבוצת הפייסבוק: https://www.facebook.com/mashkiem.bachutz?fref=ts