שרים וחברי כנסת במחנה הלאומי קוראים לגבות את השוטר שירה למוות בערבי מכפר כנא לאחר שתקף בסכין ניידת משטרה.

"מחבל ערבי אחוז טירוף תקף ניידת של שוטרינו עם סכין, בניסיון לרצוח אותם. שוטר ירה בו. זה מה שמצופה מאנשי הביטחון שלנו'', אמר שר הכלכלה נפתלי בנט (הבית היהודי).

בנט התייחס גם להודעת המחלקה לחקירות שוטרים לפיה היא תחל באופן מיידי בבדיקת האירוע. "אפשר וצריך לבדוק, תמיד. אבל לא 'רצח בדם קר' ובטח לא להפקיר את אנשי כוחות הביטחון שנשלחים להגן עלינו. אם לא נעניק גיבוי נראה עוד ועוד ישראלים נרצחים באמצעות סכינים, זיקוקים ודריסות מכונית", הוסיף.

שר הבינוי אורי אריאל (הבית היהודי) אמר כי מי ש"מכיל" את הטרור בירושלים יאלץ להתמודד עמו בכפר כנא. ''על ראש הממשלה לשנות גישה ולהורות לכוחות הביטחון לעבור מהכלה להתקפה ולמגר את הטרור הערבי בכל מקום שיצוץ״, הוסיף אריאל.

גם ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי) העניק גיבוי לשוטר ואמר כי "הבא להורגך השכם להורגו. מחזק את את כוחות הביטחון בחיסול מחבלים ומפגעים. מי שרצה לחשוב שהטרור המוסלמי בירושלים הוא בעיה מוניציפלית, קיבל הוכחה שטעה. הפונדמנטליזם האסלאמי הוא בעיה חוצת גבולות שאנחנו מוכרחים לעצור מהר ובעוצמה.לטובת המגזר הערבי כולו, כדאי שגורמי הקיצון שבו ירגיעו את המצב. מי מהם שחפץ באסלאם קיצוני, מוזמן להגר לאיראן, עיראק או סוריה. אנחנו לא נסבול זאת".

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון מתחה ביקורת על התנהלות השוטרים וטענה כי אירוע דומה לא היה מתרחש בתל אביב או ברעננה. ''לשוטרים יש זכות להגן על עצמם אבל הם צריכים לשמור על החוק ולפעול כדי לנטרל את האירוע, ולא לירות כדי להרוג. לצערי, הנורמה במשטרה היא יד קלה על ההדק כשמדובר בערבים.

''השוטרים לא חיים בוואקום", הוסיפה גלאון. ''הם זוכרים שאף שוטר לא הועמד לדין בעקבות מאורעות אוקטובר 2000 בהם נהרגו 13 אזרחים ערבים למרות המסקנות הברורות של וועדת אור, הם שמעו על אותם מקרים בהם שוטרים שהועמדו לדין על הרג ערבים קיבלו יחס מקל. אפשר להבין איך הם הסיקו שחייהם של אזרחים ערבים הם פחותי ערך".

בתגובה למותו של הצעיר מכפר כנא, כ-5,000 ערבים הפגינו בכפר. עשרות הבעירו צמיגים ויידו אבנים ובקבוקי תבערה על שוטרים. שלושה מהמתפרעים נעצרו על ידי המשטרה. חלק מהמפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב "כל פשעו היה שהוא ערבי", וצעקו "ציונים צאו לנו מהחיים" ו"נפדה את נקמתנו".

בין המשתתפים בהפגנה: מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, ראאד סלאח, ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש), וח"כ לשעבר טאלב א-סאנע.

לטענת התושבים, הירי לעבר הצעיר שנהרג בוצע בזמן שהוא ניסה להימלט מהמקום והפנה את גבו לשוטרים. הם זועמים על כך שהוא נורה בפלג גופן העליון. בעקבות האירועים ובמחאה על מותו של הצעיר הערבי, ועדת המעקב של ערביי ישראל הכריזה על שביתה כללית מחר במגזר הערבי. צפויות הפגנות באזור המשולש, בצפון, בגליל ובוואדי ערה.