עמיר פרץ לא מתכוון להישאר בממשלה

"אין לי כוונה להצביע בעד התקציב ביום שני, המשמעויות לכך ברורות", אמר השר פרץ ותקף את נתניהו: ''לא מוכיח את זכותו להמשיך לכהן''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ו בחשון תשע"ה

 השר פרץ
השר פרץ
פלאש 90

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ (התנועה) הודיע הערב (שבת) כי אין בכוונתו להישאר בממשלת נתניהו.

"נתניהו הגיע למצב שהוא איננו מוכיח את זכותו להמשיך ולהיות ראש ממשלה", אמר פרץ ב"פגוש את העיתונות" בערוץ 2. "נתניהו הביא את מדינת ישראל למצב של ייאוש", טען.

השר פרץ הבהיר כי אין בכוונתו להצביע ביום שני הקרוב בעד תקציב המדינה, "המשמעויות לכך ברורות", הוסיף וציין כי "את המהלכים הטקטיים - איך אני עוזב את הממשלה ומתי - אני רוצה לעשות יחד עם ציפי לבני".

לדבריו ראש הממשלה נתניהו שבוי בידי הימין הקיצוני. "הוא נותן לגיטימציה לקיצונים להמשיך להבעיר את השטח. כששמעתי את ראש הממשלה מדבר באזכרה לרבין רציתי לקום וללכת, נשארתי רק מפאת כבוד המעמד".

פרץ טען עוד כי המשטרה לבד לא תצליח להרגעת המצב הביטחוני, ולשם כך יש צורך בתהליך מדיני. ''אבל כנראה שאין סיכוי בממשלה הזאת", הוסיף השר להגנת הסביבה והבהיר כי הוא יישאר חלק מסיעת התנועה ויעניק גיבוי מלא לשרת המשפטים ציפי לבני.

יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין (הליכוד) הגיב להודעתו של השר פרץ ואמר כי "עמיר פרץ מכיר היטב את כללי המשחק הפוליטי. אם הוא לא רוצה להיות חבר בממשלה, את מספר הפקס של לשכת ראש הממשלה כדי לשלוח מכתב התפטרות לא קשה להשיג.

"לא שמתי לב שהיה קשה לעמיר פרץ להסתכל לרעבים בעיניים במשך כל השנתיים האלה, החל מהרגע שבו הוא נלחם מלחמת חורמה כנגד חברו למפלגה עמרם מצנע על עצם הזכות להיכנס לממשלה בראשות נתניהו. אני מבין שכרגע מעניין את עמיר עניין הישרדותו הפוליטית לקדנציה הבאה וכנראה שהוא מחפש את דרכו במסגרת פוליטית אחרת, אבל הציבור הישראלי לא טיפש והוא יודע להבדיל בין פופוליזם זול ותמרוני הישרדות פוליטית לבין עמדה אידיאולוגית אמיתית", דברי אלקין.