השב"כ "דילג" על המתנקש?

גורם במרכז בגין: לקראת אירוע העשור בדקה היחידה לאבטחת אישים את שמות העובדים במקום ואף נתקלה בשמו של המחבל שירה בגליק.

חזקי ברוך , ט"ז בחשון תשע"ה

יהודה גליק
יהודה גליק
צילום: סלימאן חאדר, פלאש 90

חודש לפני ההתנקשות בפעיל הר הבית, הרב יהודה גליק, נערך אירוע במרכז למורשת מנחם בגין לציון עשור למרכז בו השתתפו גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשיא המדינה, ראובן ריבלין ואישי ציבור נוספים.

גורם במרכז בגין טוען בשיחה עם ערוץ 7 כי צוות השב"כ האחראי על אבטחת ראש הממשלה עבר על כל רשימות העובדים במרכז לפני האירוע ואף נתקל בשמו של המחבל שהתנקש בגליק, מחבל הג'יהאד האיסלאמי, מועתז חיג'אזי, שעבד כמלצר במסעדה במרכז בגין.

לטענתו, ליחידה לאבטחת האישים נדלקה "נורה אדומה" אך כיוון שהמחבל חיג'אזי לא עבד באותו היום, לא נעשה עם המידע דבר. אפשר כי מדובר בתכנון קפדני של המחבל שידע כי אבטחת אישים תגיע אליו עוד באותו ערב.

בשירות הביטחון הכללי דוחים את טענותיו של הגורם וטוענים כי מדובר בהכפשה מיותרת ושקרית.

אין ספק כי בעקבות ההתנקשות בגליק יתכנו באירועים הבאים במרכז בגין שינויים רבים בסידורי אבטחת האישים ואף צפויה בקשה ממנהלי המסעדה במקום שלא להפעיל פועלים ערבים בימים שבהם מגיעים אישים בכירים למרכז.

נציין כי חיג'אזי נעצר בגין פעילות טרור במהלך אינתפאדת אל-אקצא ב-2000, נשלח לעשר שנים בכלא ושוחרר ב-2012. מספר שעות לאחר ההתנקשות בגליק הוא חוסל על ידי כוח ימ"מ של המשטרה בשכונת אבו תור בירושלים.

בתוך כך, בית החולים שערי צדק עדכן אתמול כי חל שיפור נוסף במצבו של יהודה גליק. הוא מתקשר עם הסביבה ומזהה את הקרובים, אומרים בבית החולים, קרוב לוודאי שביום ראשון ייגמל ממכונת ההנשמה.

עוד עדכן בית החולים כי מפיגוע הדריסה עדיין מאושפזים שלושה בני אדם: אחד בטפול נמרץ כללי במצב קשה, אחד בטפול נמרץ לב במצב קשה מאד ואחד באורתופדיה במצב בינוני.

בירושלים הובא למנוחות אתמול שלום אהרון בעדני, בן 17, שנפצע אנוש בפיגוע הדריסה ביום ד' בירושלים ונפטר מפצעיו. בפיגוע נרצח גם רב פקד ג'דעאן אסעד מבית ג'אן.