גוטמן עם בניון. האחד תמך, השני פחות
גוטמן עם בניון. האחד תמך, השני פחות פלאש 90

שבוע לפני בוסניה וההכנות למשחק הגורלי לקראת סיום. המשחק ביום ראשון הבא (כ"ג חשוון, 16/11) יראה אם באמת נבחרת ישראל בכדורגל מסוגלת להעפיל ליורו 2016 שיתקיים בצרפת, או לא.

נבחרת ישראל אמנם נמצאת במקום השני והמכובד כשהיא עם 6 נקודות מתוך 6 אפשריות ומשחק חסר, אבל את מלוא הנקודות שהשיגה עשתה מול יריבות נחותות בבית מספר 2.

בוסניה היא לא קפריסין ובטח שלא אנדורה. במונדיאל האחרון נבחרת בוסניה לקחה חלק ונמצאת הרחק מישראל בדירוג העולמי - מקום 37. בוסניה לא פתחה טוב את מוקדמות היורו 2016, ונמצאת כעת במקום החמישי עם 2 נקודות בלבד מתוך שלושה משחקים. רק אנדורה גרועה יותר.

אלי גוטמן וחניכיו יודעים כי המשחק מול בוסניה עשוי להיות הצהרת כוונות של ממש. ניצחון בו - והנבחרת הלאומית תחזק את מעמדה כאחת משלוש הקבוצות הטובות של הבית ובעלת סיכוי גבוה להפעיל לראשונה מזה למעלה מ-40 שנה אל אליפות יוקרתית.

המשחק יתקיים באצטדיון החדיש והמפואר שבחיפה, אצטדיון סמי עופר, ואל המשחק יגיעו כ-30,000 אוהדים ישראלים שידחפו את השחקנים המקומיים לניצחון חשוב על בוסניה.

אלי גוטמן, המאמן הלאומי, פירסם את סגל השחקנים שיעמוד לרשותו במשחק מול בוסניה. בגזרת השוערים זימן גוטמן את אופיר מרציאנו מאשדוד, אריאל הרוש מנתניה וגיא חיימוב מקרית שמונה.

אל ההגנה הישראלית הביא גוטמן את אייל משומר, עודד אלקיים, טל בן חיים המשחק באנגליה, רמי גרשון היישר מבלגיה, עומרי בן הרוש ואיתן טיבי ממכבי תל אביב ואת אופיר דוידזאדה מהפועל באר שבע. 

הקישור של הנבחרת יורכב משירן ייני, ניר ביטון, ביברס נאתכו, ערן זהבי, רועי קהת, גילי ורמוט, מאור בוזגלו, טל בן חיים וליאור רפאלוב.

החוד של הישראלים יורכב מחלוצה הלוהט של אוסטריה וינה עומר דמארי, תומר חמד, איתי שכטר, בן שהר, אליניב ברדה ומונאס דאבור המשחק בשוויץ.

לצד השאלה מי יהיה השוער הפותח ומדוע זומנו חלוצים כמו בן שהר ואיתי שכטר שלא מציגים עונה גדולה במיוחד בהרכבי קבוצותיהם, הזימון שמקבל את הכותרת הגדולה הוא כמובן זימונו של ערן זהבי, שחקנה של מכבי ת"א.

בראיון ראשון מאז אירועי הדרבי התל אביבי יצא זהבי כנגד המאמן הלאומי אלי גוטמן. זהבי האשים את גוטמן בכך שלא תמך בו בהגנה העצמית שנקט וכן שלא יצא להגנת השחקן שלא לספוג עונש הרחקה בגין ההגנה העצמית. גוטמן מזוהה עד מאוד עם הצד של הפועל ת"א כשהביא אותם לזכיה בדאבל היסטורי לפני כמה עונות.

גוטמן לא נשאר חייב לזהבי, ותקף בחריפות את דבריו של השחקן על כך שלא הביע תמיכה בו. גוטמן אמר "כל חיי גיניתי אלימות ויצאתי נגדה באופן הכי ברור שיש. בחרתי לחכות מעט עד שהמהומה תישכח, בטרם אגיב למה שאירע בדרבי ביום שני, אבל כבר למחרת יצרתי קשר עם ערן זהבי, שכנראה לא היה מודע לכך בשל סערת הרגשות בה היה. הדרך בה בחר זהבי להתבטא שגויה ולא הוגנת, לא כלפי חבריו לנבחרת ולא כלפיי. ימים יגידו אם נצליח להשאיר זאת מאחור". 

אבל כנראה שגם גוטמן מבין שהנבחרת מעל הכל, ויום לאחר דבריו כבר זימן את זהבי למשחק החשוב מול בוסניה בראשון הבא. מעניין יהיה לראות האם יוצב זהבי בהרכב לצידו של גילי ורמוט שחקנה של הפועל ת"א, ובאם המצב הקשה בין שני המועדונים אף יחלחל אל הנבחרת הלאומית. 

בנבחרת אומרים כי אם החיבור בין זהבי לורמוט ישפיע על חדר ההלבשה לרעה, אחד מתוכם ואולי אפילו שניהם יודחו מסגל הנבחרת. האם זה ייגמר בניצחון חשוב או אולי שוב בהפסד מכעיס?