מקלב במליאה: "לפיד מצייר מציאות דמיונית"

חבר הכנסת אורי מקלב תקף את תקציב המדינה. "ידרדר את השכבות החלשות והבינוניות שגם כך אינן שורדות את היומיום".

חיים לב , י"ז בחשון תשע"ה

מעוותים את המציאות. מקלב
מעוותים את המציאות. מקלב
פלאש 90

במסגרת הצגת תקציב המדינה במליאת הכנסת, אמר ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) כי שר האוצר יאיר לפיד מצייר מציאות דמיונית, כלשונו, של ''גן עדן עלי אדמות'' ותקציב שאמור לשפר משמעותית את מצבם הכלכלי של כולם.

"כנראה שאנחנו חיים בשתי מדינות, הדברים שהציג שר האוצר הינם תלושים מן המציאות. שר האוצר לא מודע לכך שכל ילד שלישי חיי בעוני, ישנם רבדים שלמים מהאוכלוסייה שאינם יכולים לכלכל את חייהם, הם נאלצים להתמודד עם יוקר מחיה הולך ומאמיר, תוך הכבדה במיסוי ישיר ועקיף אשר מכריע אותו", תקף.

מקלב טען כי בתקציב 2015 אין בשורה או חידוש משמעותי. "לא פתרתם את מצוקת הדיור, לא הכנסתם מרכיבים שיקלו על השכבות שדו"ח אלאלוף מיקד החובה לסייע להם. ננסה לבחון את משרדי הממשלה שבראשות סיעת יש עתיד במה שיפרתם את הקיים במשרדים הללו? לא ראינו בשורות או שיפורים כלשהם לטובתו של הציבור לא במשרד החינוך, לא במשרד הרווחה אשר עוסק באופן יומיומי מול השכבות החלשות שבאוכלוסיה.

"איזה שיפורים ביצעתם בתחבורה הציבורית, בתעסוקה, בדיור? אנו נפגשים חדשות לבקרים בפיטורי עובדים בערד, בקריית מלאכי, בחברות תקשורת ועוד מקומות רבים. זהו מצב בלתי נסבל. במקום להתעסק עם העיקר, הממשלה ממתגת את עצמה לדעת. וכי מה יסייע להפוך את משרד הבינוי והשיכון למשרד הבינוי , מלבד לבזבז את כספו של כלל הציבור?".

בסיימו את דבריו אמר מקלב כי "מדובר בתקציב שכולו יחסי ציבור ויעיד על כך הלו"ז של שר האוצר שפורסם בימים האחרונים . חלק ניכר ממנו מתמקד ביחסי ציבור ולא במהות עניינית לטובתו של הציבור".