זיקוקים לעבר השוטרים, היום
זיקוקים לעבר השוטרים, היום צילום: סלימאן חאדר, פלאש 90

בעקבות ההאשמות שמטיחים בכירי המגזר הערבי בשוטרי משטרת ישראל לאחר האירוע בכפר כנא קוראת יו"ר ארגון נשות השוטרים והסוהרים, אביגיל שררה, להעניק גיבוי מלא וסיוע לשוטרים המוצאים את עצמם לעיתים לבדם מול איום על הסדר הציבורי.

בדבריה ביומן ערוץ 7 אומרת שררה כי בעבר היו מקרים בהם שוטרים חששו להגן על עצמם על אף שהיו בסכנת חיים ובשל כך נהרגו או נפצעו באורח קשה. "שוטר חייב להגן על עצמו כשהוא בסכנת חיים".

שררה מקבלת את הצורך לקיים בדיקה אחרי האירוע בכפר כנא כמו גם בכל אירוע אחר, אך במקביל יש להעניק גיבוי מלמעלה לשוטרים שנשלחים להיות 'כיפת הברזל של השמירה על הסדר הציבורי', כהגדרתה.

לדבריה דבריהם של השר לביטחון פנים והמפכ"ל על הגיבוי שהם מעניקים לשוטרים ולמפקדים גורמים לה תחושת גאווה. "זה מחמם את הלב. ככה צריך להתנהג ולהגיב. כששר שולח שוטרים לשטח הוא צריך גם לתת גיבוי. אני מברכת אותם וכך צריכים לנהוג כל המחוקקים בכנסת".

עם זאת היא מוסיפה ואומרת כי לצד ההצהרות והגיבוי המילולי יש להעניק לשוטרים ליווי משפטי ואחר כפי הצורך, "השר והמפכ"ל צריכים ללוות אותם משפטית ולתת להם תמיכה בשעות הקשות האלה. היום זה השוטרים האלה ומחר זה בכל מקום בארץ".

"יש מי שאומר שצריך לשלוח אותם עם עורך דין. ללא גיבוי מלא הם לא יוכלו להגן על עצמם. אם חשים סכנת חיים צריך להגן על עצמם", אומרת שררה ובהתייחסות לחברי הכנסת הערבים התובעים להדיח את השוטרים מאירוע כפר כנא ולהשית עליהם מאסר עולם, היא אומרת כי: "במקום ללבות את האש הם צריכים להרגיע, במקום לתת לגיטימציה לפורעים הם צריכים להגיע לשם ולמנוע סכנה לשוטרים. הם מלבים את האש ואין להם מקום בכנסת ישראל".