תומך בהסכם. ברגותי
תומך בהסכם. ברגותיצילום: פלאש 90

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" פנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', בדרישה לנקוט צעדים מנהליים ומשפטיים נגד רב המחבלים מרואן ברגותי.

ברגותי (55) הבריח מהכלא אגרת לרגל יום השנה העשירי למותו של עראפת, בה קרא לצאת לאינתיפאדה מזויינת כלפי ישראל. "ההתנגדות החמושה היא מורשתו של יאסר ערפאת", כתב.

לדבריו, "עימות חמוש ומתמשך נאמן למורשת ערפאת, לרעיונותיו ולעקרונות שעל בסיסם מתו כבר אלפי שהידים". רב המחבלים קרא לרשות הפלסטינית להפסיק את שיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל, ''שרק מחזק את הכובש".

בארגון ''אלמגור'' הגיבו לאגרת ואמרו כי לאחר שנידון לשישה מאסרי עולם על מעשי רצח, על ישראל להבהיר כי ברגותי לא חסין בפני עונשים על ידי העמדה לדין והטלת עונשים נוספים להחמרת תנאיו בכלא. "כצעד מיידי יש לבודדו מכל מגע עם ביקורים מבחוץ ומגע עם אסירים נוספים כדי לחסום לו הוצאת מכתבים מסיתים מהכלא".

נזכיר כי בין השאר אחראי ברגותי לפיגוע הקשה בתחנת הדלק בגבעת-זאב, בו נרצחה יואלה חן, בכתב האישום נגדו נאמר כי הפיגוע בוצע על-פי הוראתו הישירה של ברגותי, כנקמה על חיסולו של המחבל ראאד כרמי.

כמו כן, הורשע ברגותי בתכנון הפיגוע במעלה-אדומים, בו נרצח נזיר יווני. ברגותי אף נתן את אישורו לפיגוע במסעדת "סי פוד מרקט", בו נרצחו שלושה ישראלים, וכן לפיצוץ מכונית תופת ליד קניון מלחה, אירוע בו לא היו נפגעים ישראלים.