החרדים נגד פולישוק: "אנטישמיות קשה"

התקשורת החרדית ציטטה חברי כנסת חרדים התוקפים את תכנית הסאטירה הפופלארית, בה נאמר "אני יכול להרוג 8 חרדים באצבעות".

חיים לב - ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ה

פולישוק
פולישוק
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מספר חברי כנסת חרדים צוטטו הבוקר (רביעי) בעיתון החרדי 'המבשר' ואמש באתר החרדי 'בחדרי חרדים' התוקפים את תכנית הסאטירה 'פולישוק' המשודרת בערוץ 2, בעקבות אמירה חריפה שנשמעה בה: "אני יכול להרוג 8  חרדים באצבעות ככה".  

למרות שבסוף הפרק צוין כי אין בין הדברים שנאמרו למציאות כלום, העובדה שהתקשורת מתירה לעצמה לפרסם התבטאות שכזו, קוממה עליה את חברי הכנסת החרדיים.

ח"כ מאיר פרוש הגיב ואמר כי "באותה מידה שנתניהו מאשים את אבו מאזן שבעקבות דברי ההסתה שלו הפלסטינים רוצחים בנו, כך צריך לומר על ההסתה בתכנית הזאת נגד החרדים. אני מתריע בפני ערוץ 2 על ההשלכות של הסתה זו".

גם עמיתו ח"כ מנחם אליעזר מוזס הגיב בחריפות ואמר כי "אפילו המחבלים הרוצחים בנו בימים האחרונים, אינם מבחינים בין חרדי לזה שאיננו. זו אנטישמיות קשה שאם היינו שומעים כמוה בעולם, היו קולות הגינוי מגיעים מכל עבר".

ח"כ ישראל אייכלר צוטט כאומר כי "האמירה מייצגת את האמת הפנימית של הממשלה הזאת. כל מה שהם לא יכולים להגיד באופן ישיר הם אומרים בצחוק. הם מכינים דעת קהל לשלילת זכות הקיום של החרדים".

ואילו בש"ס אמר ח"כ יעקב מרגי בתגובה כי "מדובר בהסתה פרועה כנגד ציבור שלם. שמילים הורגות כבר נוכחנו לדעת. הגיע הזמן שיוצרי התקשורת הזולה והפוגענית יעצרו לרגע ויעשו חושבים לאן הם רוצים להגיע. וכי לא די לנו במה שהחברה שלנו עוברת?"

מקשת נמסר בתגובה: "פולישוק היא תכנית דרמה סאטירית, כל קשר בינה לבין המציאות מופרך ומקרי בהחלט. גם במסגרת הסאטירה, המסרים שהפרק העביר מנוגדים לאמירות הדמות, וכזכור הפרק מסתיים בקריאה לקירוב לבבות בין חילונים וחרדים. מכל מקום אנו מצרים בפני מי שנפגע מהתכנים, לא היתה כל כוונה כזו".