יוגב אוחיון
יוגב אוחיון צילום: אתר מכבי ת"א

במכבי ת"א זוכרים היטב את נס בדאלונה, אבל הערב (21:45), הם זקוקים לאחד כזה במקום אחר לגמרי בספרד – במלאגה.

שחקני הקבוצה מגיעים למשחק אחרי שתי תבוסות בליגה, להפועל ירושלים והפועל ת"א, והפסד לזאגרב באירופה בשבוע שעבר, והמורל בקבוצה אינו גבוה במיוחד.

עד כה עומד המאזן האירופי של הקבוצה על שני נצחונות ושני הפסדים, והפסד נוסף הערב עלול לסבך את הצהובים, לקראת שלב הטופ 16.

בניסיון לשנות מעט את המומנטום, ובעקבות פציעתו הקשה של גיא פניני והצפי להיעדרותו הממושכת מהמגרשים, מונה הערב יוגב אוחיון כמחליפו בתפקיד קפטן מכבי ת״א. השחקנים התבשרו על כך הערב בתחילת האימון במלאגה על ידי היו״ר שמעון מזרחי.

המאמן גיא גודס לא מזלזל במארחים. "מלאגה קבוצה טובה מאוד, והיא חזקה מאוד בבית. אנחנו צריכים לשחק נוקשה בשני הצדדים של המגרש כדי לנצח. המטרה המרכזית שלנו היא פשוט לנצח את המשחק".

דווין סמית', אולי השחקן היציב ביותר בקבוצה השנה, אמר לקראת המשחק כי "מלאגה היא יריבה חזקה, שמשחקת מאוד קבוצתי. אנחנו חייבים לעשות שינוי מנטאלי ולהגיע מוכנים ונחושים, חייבים לתת 40 דקות הגנה חזקה ואין ברירה, צריך לתת את כל הנשמה על הפרקט. אנחנו נלחמים עכשיו גם למען הקפטן פניני ומתפללים להחלמתו המהירה".

היעדרותו של גיא פניני, תיתן במשחק ביטוי רב לנייט לינהארט, שבמעט ששיחק עד כה לא הרשים, וכבר מספר פעמים ביקש הצוות המקצועי להחליפו. גם התפוקה של מרקיז היינס המאכזב ואלכס טיוס שבקבוצה חשים שהוא משחק בלי הרבה חשק, תיבדק במשחקים הקרובים, ובמכבי כבר מהרהרים בקול על שינויים משמעותיים לקראת השלב הבא, שיכולים להביא לקבוצה לא רק שחקן ישראלי נוסף, אלא לפחות זר אחד חדש.