השמיניסטיות מתכוננות לשירות ונתינה לעם

שמיניסטיות מאולפנות בנ"ע מכל רחבי הארץ התכנסו כדי לדון בשלב הבא בחייהן - שירות למען העם והמדינה. "הרצון לתרום רק מתעצם".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ' בחשון תשע"ה

כנס השמיניסטיות הראשון של אולפנות בני עקיבא התקיים אתמול (רביעי) במרכז וואהל ברמת גן תחת הכותרת "עשה אותי כלי לשליחותך".

"זוהי יריית הזינוק של בנות האולפנות שלנו בדרך לחיפוש שירות משמעותי בשנה הבאה", מספרת רעות גיאת, סגנית ראש המינהל החינוכי של מרכז ישיבות בני עקיבא (יב"ע) ומארגנת הכנס.

לדבריה, "אנו מלווים את בנות השמינית לאורך כל השנה האחרונה שלהן בבית הספר וחשוב לנו שהן יקבלו את כל הכלים כדי לבחור את מקום השירות המתאים להן ביותר".

הרב דרוקמן, יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא והרב בני נכטיילר, מנכ"ל מרכז יב"ע בירכו את הבנות.

בין מעבירי הסדנאות וההרצאות השונות היתה גם מרים פרץ ששכלה את שני בניה, אוריאל ואלירז בצבא. "אלירז נהרג לפני ליל הסדר", סיפרה פרץ, "לא רציתי לצאת מהמיטה. לא רציתי לעשות כלום. כלתי הזמינה אותי לליל הסדר והנכדים ביקשו שאכין קציצות של סבתא. לא היו בי כוחות לנסוע אליהם, אבל החיים חזקים מהכל ורציתי לשמח את הילדים של אלירז. בחרתי בחיים. החיים הם שליחות אחת גדולה. נפלה בחלקכן זכות גדולה - לשרת את עם ישראל. אתן צריכות להודות כל יום לקב"ה על שאתן יכולות לתרום ולהתנדב".

בכנס היו דוכני הסברה של בת עמי, האגודה להתנדבות ועמינדב. לסיום נהנו הבנות מהופעת בכורה של אודי ולילך דוידי.