במכבי ת"א נשמו הערב לרווחה, אחרי הניצחון בחוץ על מלאגה הספרדית 70-66, במחזור החמישי ביורוליג.

הניצחון, שבר רצף של שלושה הפסדים, שניים מהם היוו תבוסות של ממש לקבוצות ישראליות, ובמכבי חששו מאוד מהקושי המנטלי לחזור לשיגרת הנצחונות, בין היתר בשל חסרונו של גיא פניני הפצוע.

צוות המאמנים, גיא גודס ועוזרו פיני גרשון, עשו ככל הנראה הכנה רצינית, ודאגו שכל חלק בפאזל הצהוב, יעמוד במקומו.

את המשחק פתחו על הפרקט הקפטן החדש יוגב אוחיון, מרקיז היינס, דווין סמית' המצויין, בראין רנדל, וסופקליס שחורציאניטיס. הפעם הפתיחה היתה כולה של האורחים מתל אביב, שרצו בשלב מוקדם 12-3, אבל מלאגה התעוררה לקראת סוף הקבע הראשון שהסתיים ביתרון 9 למכבי ת"א, 21-13.

בפתיחת המחצית השנייה היה נדמה שמכבי מצליחה לברוח. אבל מלאגה הצליחה לצמצם את הפער שכבר היה דו ספרתי והצליחה להתקרב עד כדי הפרש של 4 נקודות. בסיום המחצית הפער גדל מעט, 35-29 למכבי.

בראין רנדל פתח את המחצית השניה בסערה, ומכבי שוב עלתה ליתרון דו ספרתי, סמית' צלף שתי שלשות, אבל הספרדים לא ויתרו והצליחו לצמצם עד לתוצאה 54-50 בתום הרבע השלישי.

ברבע הרביעי מלאגה כבר הצליחה לצמצם עד להפרש של נקודה אחת, 58-57, אבל עבירה טכנית שניה והרחקה של מאמן מלאגה, גמרו עבורה את הסיפור, כשהצהובים מסיימים עם ניצחון חוץ משמעותי, 70-66.

אגב, במהלך המשחק נשרקו לא פחות משש עבירות טכניות לשתי הקבוצות, שזעמו על השופט.

במכבי ת"א היו מרוצים מהתוצאה. גיא גודס, המאמן סיכם: "היינו למטה, אבל הראנו אופי ואני שמח על הניצחון הגדול. שינינו פאזה, התאמנו יותר חזק ואגרסיבי. צריך להגיד מילה טובה לחבר'ה מסביבי. פיני גרשון עזר לי מאוד ביומיים האחרונים שהיו קשים, גם מבחינה מקצועית, גם עם טיפים".

הקפטו החדש יוגב אוחיון ביקש להקדיש את הניצחון לגיא פניני, והוסיף באופטימיות כי לדעתו "הניצחון הזה יכול להציל לנו את כל העונה ולהפוך את כל הקערה. אני בטוח שהשחקנים יקבלו ביטחון עם הניצחונות וזו התרופה הכי טובה לצאת מהמשבר".

למכבי ת"א הירבו לקלוע: סמית' (המצטיין במשחק) 24 (10 ריבאונדים), רנדל 12, פארגו 8, טיוס 8.