השר פירון
השר פירון פלאש 90

הרבנים נגד שר החינוך. ביומונים החרדים פורסם בסוף השבוע והבוקר מכתב החתום על ידי הרבנים הליטאים הקוראים שלא להיגרר אחר "פיתויי משרד החינוך", כלשונם ולא להשתלב ברשת הממלכתית המבקש שר החינוך להקים לחינוך החרדי.

"משרד החינוך בהנהגתו של השר שי פירון מסיעת 'יש עתיד', פועל במלוא כוחו כדי להקים רשת חינוך ממלכתית נוספת שתיקרא 'רשת ממלכתית חרדית', בהיותם יודעים כי 'אם אין גדיים אין תיישים', ובכך מנסים להשתלט על החינוך הטהור של רבבות ילדי ישראל המתחנכים במוסדות החינוך המפוארים על דרך היהדות הצרופה", נכתב הבוקר בעיתון החרדי 'המבשר'.

העיתון מספר כי למרות הקשיים בהקמת הרשת החדשה , "במשרד החינוך לא אמרו נואש ואף ארגנו מפגשים עם מנהלי מוסדות חרדיים ממספר מקומות בארץ, במיוחד עם מנהלי מוסדות השרויים במצב פיננסי קשה ביותר, ובתנאים ירודים ביותר במוסדות החינוך שלהם, והציעו לפניהם שורת פיתויים ותמריצים, בתקציבי עתק, כדי שיעבירו את מוסדותיהם לרשת החדשה שתהיה כפופה לחלוטין למשרד החינוך. כמה ממנהלי המוסדות שהשתתפו במפגשים, מסרו מיד לאחר המפגש את חרדתם מהתכניות המתרקמות במשרד, והביעו חרטה מלאה על נכונותם ללכת להשתתף במפגשים מסוכנים אלו".

"בתקופה האחרונה נודע על פרצות חמורות שמנהלי מוסדות מסוימים נלכדו במהלך אותו מוביל משרד החינוך, ובעקבות זאת יוצאים מרנן ורבנן, באזהרה נחרצת מפני כל כניעה לתכתיבי משרד החינוך בהתערבות הבוטה בתכני הלימוד".

כאן מצוטט מכתבם של הרבנים הליטאים הקוראת שלא להשתלב ברשת. "אמרו חז"ל שהערבות על קיום התורה שנתנו כלל ישראל להקב"ה במתן תורה הם ילדי ישראל. וזכינו בחמלת ד' שנתרבו לומדי תורה בת"תים ובהיכלי הישיבות אשר מחנכים בדרך המסורה לנו מדור דור, בלי שום תערובות של דברים אשר פוגמים בנפש הילד.

"וכעת בזמן האחרון עומדים עלינו כאלה אשר רוצים להצר את רגליהם של החרדים לדבר ד', ורוצים להתערב לנו בחינוך הטהור של ילדי ובחורי ישראל ע"י הקמת מסגרת ממלכתי חרדי וכדו', עלינו לעמוד כחומה בצורה שלא לשנות אפילו כחוט השערה ממה שהי' עד היום וח"ו לא להתפתות אחר דבריהם והבטחותיהם, אשר אחריתה מי ישורנו, ואין בזה שום הוראת היתר כלל.. ואלו אשר הצטרפו כבר למסגרת זו עליהם להתנתק ממנה".

את המכתב החתום על ידי הרב שטיינמן והרב קנייבסקי, מסיימים במילים: "ובעזה"י נצליח להמשיך במסורת החינוך שקיבלנו מאבותינו ורבותינו בלי שום שינוי עד ביאת גואל צדק בב"א. הכו"ח למען הצלת חינוך ילדי ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו