הפירסינג באוזן נגמר באשפוז

בת 34 מפרדס חנה-כרכור הגיעה למיון במרכז הרפואי הלל יפה כשהיא סובלת מכאבים עזים ונפיחות באוזן, לאחר ביצוע פירסינג.

אורלי הררי , כ"ג בחשון תשע"ה

האוזן
האוזן
ארכיון: פלאש 90

ל' בת 34 מפרדס חנה-כרכור, בסך הכול רצתה להתחדש בפירסינג באוזן. אך ניקוב פשוט ושכיח יחסית הפך כעבור שבועיים לאשפוז ביחידה לאף אוזן גרון של המרכז הרפואי הלל יפה עקב זיהום חמור של סחוס האפרכסת.

"הסיפור התחיל לפני שבועיים כשהחלטתי להוסיף נקב לעגיל בחלק העליון של האוזן, לא משהו לא מקובל או בלתי שגרתי. משהו כזה שרואים אצל הרבה אנשים", מספרת ל'.

"הפעולה עצמה נעשתה בחנות מוכרת ומסודרת, עברה בקלות, עד שבסוף השבוע האחרון התחלתי להרגיש כאבים עזים באוזן שלוותה בנפיחות משמעותית. ניסיתי לחטא את זה באלכוהול, אבל כלום לא עזר. משלא חל שיפור במצב, החלטתי לגשת לחדר המיון של "הלל יפה".

ל' הייתה בטוחה שהביקור במיון יסתכם בהוצאת העגיל והמלצה על אנטיביוטיקה, אבל הצוות בחדר מיון חשב אחרת, ולאחר שאובחנה כסובלת זיהום חמור בסחוס של האפרכסת (פריכונדריטיס) ובעור, הושארה לאשפוז, טיפול רפואי והשגחה.

פרופ' יצחק ברוורמן, מנהל היחידה לאף אוזן גרון של המרכז הרפואי הלל יפה, מסביר כי נתקל בעבר במקרים רבים של פירסינג שהזדהם, אבל מבקש להזהיר בעיקר מסוג הפירסינג אותו ביצעה ל' – בתנור העליון ועל הסחוס של האוזן: "הרבה אנשים לא יודעים, אבל דווקא פירסינג בסחוס, שבו יש מעט כלי דם, עלול ליצור פגיעה בלתי הפיכה, כזאת, שאם היא מתרחשת, אפשרות הריפוי נמוכה. הפגיעה בסחוס, עלולה לגרום לעיוות במראה האוזן ("אוזן כרובית"), שלא ניתנת לתיקון על ידי ניתוח. הסכנה הנוספת על הפגיעה במראה, כאמור, היא זיהום, אשר בקלות יכול לחדור למחזור הדם ולגרום לזיהום בכלל הגוף".

לסיכום, מציין פרופ'/מ ברוורמן, אם כבר בחרתם לבצע פירסינג, וודאו כי המכון המדובר פועל על פי הנחיות משרד הבריאות, עקבו אחר הוראות החיטוי ושימו לב לסימנים המעידים על תחילתו של זיהום מקומי, דוגמת נפיחות, כאבים וחום גבוה.