יו"ר ועדת הכלכלה: סוף לניתוקי המים

"מים הם זכות יסוד. לכל סוגי הצרכנים, דרך מגוון הספקים, ישירות ממקורות, דרך תאגידי המים או דרך הרשויות המקומיות", אמר ברוורמן.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בחשון תשע"ה

אבישי ברוורמן
אבישי ברוורמן
צילום: פלאש 90

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אבישי ברוורמן, פתח היום את הדיון המיוחד שמקיימת הוועדה בנושא מניעת ניתוקי מים לחייבים בבשורה.

לדבריו, "לאחר כשנה של דיונים ופגישות בנושא מול רשות המים, שהובלנו אני וח"כ איתן כבל, לצד רן מלמד סמנכ"ל עמותת ידיד, אנחנו באים היום עם בשורה אמתית – שמים סוף לניתוקי מים למשקי בית – מתחילת 2015 לא יהיו ניתוקי מים במדינת ישראל".

בפתח דבריו אמר ח"כ ברוורמן כי "אנחנו כאן כדי לשים סוף לניתוקי המים. מים הם זכות יסוד. לכל סוגי הצרכנים, דרך מגוון הספקים, ישירות ממקורות, דרך תאגידי המים או דרך הרשויות המקומיות. ברור לכולנו כי מים הם זכות יסוד ואין לשלול זכות זאת מאף אדם בשל אי יכולת כלכלית. לאחר כשנה של דיונים ופגישות בנושא מול רשות המים, שהובלתי עם ח"כ איתן כבל, לצד רן מלמד סמנכ"ל עמותת ידיד, אנחנו באים היום עם בשורה אמיתית, שמים סוף לניתוקי מים למשקי בית.

ברוורמן הדגיש, כי "כבכל תחום אחר גם כאן אנו צפויים לפגוש 'טרמפיסטים', סרבני תשלום שיחליטו לנצל את המצב הזה לטובתם. בכדי למנוע את המצב הבלתי נסבל הזה ניסחה הרשות את המתווה שיוצג לפנינו היום, לפיו תוקם ועדה מייעצת שתוכל להבחין בצורה ברורה בין אנשים שאין ביכולתם לשלם לבין אלו שבוחרים שלא לשלם. כנגד הסרבנים ינקטו הצעדים החמורים ביותר, כולל ניתוקי מים".

"אנחנו הולכים היום לעבר החלטה גורפת שקובעת בצורה ברורה כי אין ניתוקי מים למשקי בית, לא יהיה ניתן לעשות שימוש בכלי הזה כנגד מי שיבחן וימצא שאין ביכולתו לשלם", אמר ח"כ ברוורמן והודה לאנשי רשות המים והאוצר על שיתוף הפעולה.