מגעים להכנסת מלט וברזל לעזה

השבוע מועברים לעזה חצץ וביטומין הנחוצים לסלילת כבישים. במקביל מתנהלים מגעים להסכמה ישראלית להכנסת מלט וברזל להקמת מבני מגורים.

תגיות: ברזל עזה קטאר
דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ד בחשון תשע"ה

מגעים להכנסת מלט וברזל לעזה-ערוץ 7
מעבר כרם שלום
צילום: פלאש 90

בכיר בוועדה הקטרית לשיקום רצועת עזה מסר, כי במהלך היום התחילה ההעברה דרך מעבר כרם שלום ובהסכמת ישראל של חומרי גלם הנדרשים לביצוע פרויקטי הפיתוח בעזה.

בהודעה שפרסם השר לעניינים אזרחיים של הרשות הפלסטינית, חוסיין אל-שיח', צוין כי הושגה הסכמה עם ישראל על העברת חומרי הגלם עבור פרויקטי הפיתוח שתוכננו במסגרת המענק של נסיכות קטר משנת 2012 עבור רצועת עזה.

חצץ במשקל של 4,000 טון מועבר באמצעות 100 משאיות ומחר צפויה העברת ביטומין. חומרי גלם אלה אמורים לשמש לצורך תיקון וסלילת כבישים ראשיים ברצועת עזה (סלאח א-דין וא-רשיד).

עוד מסר הבכיר בוועדה הקטרית לשיקום עזה, כי בימים אלה מתקיימים מגעים בין המשרד לעניינים אזרחיים לבין הצד הישראלי כדי להסדיר את העברת מלט וברזל לרצועת עזה, הנדרשים להקמת בנייני מגורים בעיר חמד ובית חולים.

בשנים שעברו ניצלה ממשלת חמאס את יבוא המלט והברזל לצורך הקמת מנהרות ההתקפיות שהגיעו לתוך שטח ישראל. בעקבות המלחמה דרשה ישראל מידה רבה יותר של פיקוח על העברת חומרים אלה לרצועת עזה. לא מכבר הודיעה חמאס על חידוש הבנייה של המנהרות ההתקפיות לקראת סבב עימות נוסף עם ישראל.