להשקיע בקרקע - מי אמר שכדאי?

לאחרונה משווקות הרבה קרקעות חקלאיות בארץ, האם השקעה בקרקע חקלאית כדאית? האם נוכל לסמוך על החברה המשווקת את הקרקע? צרכנות

יקיר מלכה , כ"ו בחשון תשע"ה

תחום הקרקעות החקלאיות לרכישה הוכיח את עצמו כאחד הענפים הכלכליים הרווחיים ביותר וכאחד מההשקעות הבטוחות ביותר לטווח ארוך.

פוטנציאל הקרקע הפנויה בישראל הולך ומתמעט, עובדה המסבירה את העלייה המתמדת במחירי מגרשים חקלאיים ומגרשים לבניה. יש לציין כי קרקע מטבעה הינה סוג של השקעה "שאינה דורשת אחזקה". למעשה, קרקע "ממתינה" ליום שבו תופשר כאשר לבעליה אין עלויות נוספות בדרך להפשרה.

חשוב לציין כי השקעה בקרקע חקלאית מתאימה מאד למגזר הדתי, עבור מי שמעוניין להשקיע את כספו כעת, מתוך מטרה שיוכל לקצור את פירות ההשקעה בעתיד, ולסייע בכך לעתיד ילדיו.

פרוייקט ח-500 שאושר בועדה המחוזית להפקדה, נמצא בשלב של לפני מתן תוקף והוא מכיל את עתודות הקרקע האחרונות, הגדולות והמשמעותיות של העיר חולון, הכוללת תוספת של כ-50,000 תושבים בעשורים הקרובים.

היקף הבנייה בפרויקט יכלול עד 12,500 יחידות דיור, תעסוקה לסוגיה ובנייני ציבור, והוא משתרע על שטח של כ-4,070 דונם המתחלק ליותר מ-5,000 חלקות וכולל בנייה של כ-13 אלף יחידות דיור על מגדלים בני 25 קומות.

על פי התכנית בכל דונם ייבנו 25 יחידות דיור, וזה יאפשר דיור בר השגה ובניית 900 יחידות צמודות קרקע. התכנון משלים את הרצף האורבני ברמה המרחבית, כשבמרכזו פארק שישמור על דיונות החול הטבעיות בשטח של כ-400 דונם, שטחים אלו מוגדרים "הלב השמור" - שטח טבעי שאיננו כולל תכנון עירוני או התערבות כלשהי.

בשוליים הגובלים במגורים יתקיים פיתוח עירוני ויכלול מבני ציבור, שטחי תעסוקה, מסחר ושטחים פתוחים, שמרביתם מתרכזים בלב המתחם תוך התייחסות למגורים הגובלים בפארק החולות שיוקם ולפעילויות השונות שיתקיימו בו ברמה השכונתית והעירונית.

בין היתרונות בפרוייקט: חולון היא עיר מרכזית בגוש דן, אשר פועל בה גרעין תורני דתי. בנוסף, חולון ידועה בדאגתה לתחום החינוך, התרבות והרווחה החברתית עבור תושביה והיא עיר כדאית להשקעה עבור בני המגזר הדתי לאומי, הן עבור מגורים והן עבור השקעה מניבה.

חברת 'יש נכסים', חברה בת של 'מלכה השקעות', מתמחה באיתור וקידום פרויקטים, בשיווק קרקעות להשבחה, ליזמות, בניה ופיתוח של נדל''ן למגורים ומסחרי בישראל. לפרטים חייגו 5751*.