מנכ"ל משרד רה"מ פורש אחרי 3 שנים

הראל לוקר הודיע לנתניהו כי הוא מבקש לסיים את תפקידו. ראש הממשלה: הראל קידם בצורה יוצאת דופן נושאים רבים וקריטיים למדינת ישראל.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ו בחשון תשע"ה

מנכ"ל משרד רה"מ פורש אחרי 3 שנים-ערוץ 7
ימונה. הראל לוקר
פלאש 90

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, הודיע היום (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו, כי ברצונו לסיים את תפקידו כמנכ"ל המשרד, בתום 3 שנים לכהונתו.

לוקר אשר הגיע לשירות הציבורי מהמגזר העסקי החל את עבודתו כמנכ"ל משרד ראש הממשלה בשנת 2011. במסגרת תפקידו ניהל את עבודת המטה של הממשלה בנושאים הכלכליים-חברתיים ופעל בנושאים אלה כאיש הביצוע של ראש הממשלה מול שרי ומשרדי הממשלה, ראשי רשויות, משקיעים זרים והמגזר העסקי.

לוקר פעל ליצירת מנועי צמיחה, פיתוח הפריפריה וקידום רפורמות כלל משקיות. כמנכ"ל משרד ראש הממשלה היווה כתובת לבוררות, גישור והסרת חסמים בעבודת הממשלה.

בין המהלכים אותם קידם מטעמו של ראש הממשלה ניתן למנות את רפורמת היבוא המקביל במזון לא רגיש (רפורמת הקורנפלקס), צמצום השימוש במזומן, רפורמה בכוח האדם בשרות המדינה, תכנית צמצום הרגולציה והבירוקרטיה בממשלה, מעבר צה"ל דרומה ופינוי מחנות צה"ל מאזורי הביקוש

נתניהו הודה ללוקר על עבודתו המאומצת והמבורכת באחד התפקידים המורכבים בשירות הציבורי. ''במשך 3 שנים ותחת שתי ממשלות בראשותי, קידם הראל בצורה יוצאת דופן נושאים רבים וקריטיים למדינת ישראל ועשה זאת מתוך תחושת שליחות, במקצועיות, צניעות, והצלחה רבה''.

לוקר סיכם ואמר כי "זו הייתה תקופה אינטנסיבית ומרתקת והייתה לי הזכות הגדולה לסייע לראש הממשלה בצמתים מרכזיים של ניהול המדינה. אני מודה לראש הממשלה על כך שבחר בי לאחד מתפקידי המפתח של השרות הציבורי במדינת ישראל ונתן לי את האמון והגיבוי על מנת לקדם נושאים חשובים לאורך השנים".