עדות הפצוע: המחבל ניסה לשסף את פניי

ישעיה הורוביץ שנפצע באורח קשה בפיגוע בצומת אלון שבות, משחזר את רגעי האימה.

עוזי ברוך , כ"ו בחשון תשע"ה

פרופ׳ אבי ריבקינד
פרופ׳ אבי ריבקינד
צילום: דוברות הדסה

פרופ׳ אבי ריבקינד, ראש אגף רפואה דחופה וטראומה בבבית החולים הדסה, ערך היום (רביעי) ביקור אצל ישעיה הורוביץ, אשר נפצע באורח קשה בפיגוע באלון שבות, בו נרצחה דליה למקוס הי"ד.

פרופ' ריבקינד ניתח את הורוביץ כאשר הגיע להדסה עין כרם עם פציעות דקירה מרובות.

״כשראיתי בחורה מוטלת על הכביש עצרתי את הרכב ורציתי להגיד עזרה, חשבתי שמדובר בתאונה״, סיפר הורביץ ששימש כחובש בשירותו הצבאי, ומצבו הרפואי השתפר בימים האחרונים.

״מיד קלטתי שמדובר במחבל ורצתי אליו. התחלנו להאבק תוך כדי שאני תופס את להב הסכין והוא מנסה לשסף לי את הפנים. נפלנו לאדמה, המשכתי להרחיק את הסכין. באותם רגעים הגיעו אנשים עם נשק וצעקתי בעברית כדי שידעו שאני לא המחבל. צעקתי להם: תורידו אותו".

נזכיר כי בפיגוע נרצחה דליה למקוס, בת 26 לאחר שמחבל יצא מרכב ותקף את הממתינים בטרמפיאדה בצומת הכניסה ליישוב אלון שבות בגוש עציון. המאבטח בשער הכניסה לאלון שבות ירה במחבל ופגע בו. האירוע התרחש שעות ספורות אחרי פיגוע דקירה בתל אביב, בו נפצע חייל באורח אנוש, שלאחר מכן נפטר מפצעיו.

אחד הפצועים, בן 26, נפגע באורח קל-בינוני ופונה לבית החולים הדסה עין כרם. הפצוע השני, בשנות ה-50 לחייו, פונה לבית החולים שערי צדק כשהוא במצב קל וסובל מפצע דקירה בפניו. המחבל פונה אף הוא לבית החולים הדסה כשהוא במצב קשה.

הדוקר הוא המחבל מאהר חמדי אל-השלמון, יליד 84, תושב חברון המזוהה עם הג'יהאד האיסלאמי. אל-השלמון נכלא בישראל בשנים 2005-2000 לאחר שיידה בקבוק תבערה לעבר סיור של צה"ל.

תיעוד הפיגוע: המחבל דורס ודוקר