הרב יהודה בן ישי
הרב יהודה בן ישי חזקי עזרא

הרב יהודה בן ישי, רב מכון אורה ורב קהילת אמונה בירושלים, אביה של רותי פוגל הי"ד, מסביר מדוע דווקא בימים קשים אלה חשוב להתחזק באמונה בצדקת דרכנו.

"אנחנו בשנים האחרונות, כמובן מאז מה שארע למשפחתנו, רואים שרשרת של ניסיונות של אויבנו לפגוע בנו וגם באמונתנו. האויבים מנסים לערער את הרגשתנו שאנחנו שייכים לארץ הזאת ושהארץ הזאת שייכת לנו".

"הם מרגישים שאם יפגעו בנו עוד ועוד, אז בסופו של דבר זה יפגע בנו ואנחנו נבוא לידי ספקות לגבי ייעודנו וגורלנו, ובאמת בשנים האחרונות אנחנו רואים שנפגעו אנשים תמימים וטובים, מכל המגזרים שמייצגים את העם כולו. אנחנו בהחלט כואבים, כל פיגוע כזה מעורר בנו את תחושות הכאב הנוראיות שפוקדים אותנו כל יום. ואנחנו באמת מצפים ומקווים להתעוררות של עוז וגבורה מצדנו, לא רק כתגובה נקודתית לאותו פיגוע אלא כתגובה אמונית לכל המצב הנורא הזה שנוצר, שמצטרף לכל המלחמות שאנחנו מנהלים מאז שיבת ציון".

הרב בן ישי מקווה שעם ישראל ימצא את הדרך לעבור את הימים הקשים האלה, "אנחנו יודעים וידענו שהגאולה כרוכה בייסורים, לא יכולנו לדמיין כמה זה יהיה קשה אבל ידענו. הניסיונות בכל פעם מזעזעים מחדש. אנחנו מתפללים, כי לא יטוש ד' נחלתו, ורבים משלמים את המחיר היקר, והם הרוגי מלכות. צריכה להיות התעוררות גדולה בצדקת הדרך, גם אם לפעמים נראה שיש פקפוקים פה ושם, התפקיד הכללי זה להיאחז בכל כוחנו באמת האלוקית הגדולה, ושאנחנו אמורים לממש את ההבטחות הגדולות עם הרבה מסירות נפש מצידנו. אנחנו בטוחים שעם ישראל רובו ככולו יודע שזאת מלחמה ארוכה וקשה וצריכים כוחות גוף ונפש כדי להשקיע מחשבות נכונות של אמונה, אומץ ואחדות מתוך תחושה של שלמות הלב ואנחנו מקווים שנמצא את הדרך".

הטבח בבית משפחת פוגל בישוב איתמר אירע אור לו' באדר ב' תשע"א, שני מחבלים חדרו מהכפר עוורתא ליישוב איתמר הסמוך, פרצו לבית ריק, ממנו גנבו נשק חם, ולאחר מכן פרצו לבית משפחת פוגל, ורצחו בדקירות סכין ובירי את זוג ההורים ושלושה מילדיהם.

כחודש לאחר הפיגוע, נעצרו המחבלים חכאם ואמג'ד עוואד, בני 18 ו-19, הודו ברציחות ושחזרו את ביצוע הטבח. בית המשפט הצבאי גזר על כל אחד מהם כ-130 שנות מאסר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו