בעקבות המצב: תלמידים קיימו ערב אמנים

תלמידים מהמרכז הטכנולוגי אמי"ת באר שבע, קיימו סעודת אמנים ותפילה המונית לשלום מדינת ישראל ועם ישראל.

יעל רון , כ"ז בחשון תשע"ה

בעקבות המצב: תלמידים קיימו ערב אמנים-ערוץ 7
חותמים על השלט
צילום: המרכז הטכנולוגי אמי"ת באר שבע ע"ש איילין סילבר

לאור הפיגועים בשבועות האחרונים, ארגנו תלמידים ומורים במרכז הטכנולוגי אמי"ת באר שבע על שם איילין סילבר סעודת אמנים.

לאחר שהתבשרו על הפיגוע בהר- נוף קיימו תפילה המונית והכינו שלט עם מילות השיר של חוה אלברשטיין ומוטי המר: 'כולנו רקמה אנושית אחת חיה' עליו חתם כל תלמיד עם צבע גועש בידו.

"בעקבות המצב הביטחוני, קיימנו בשבוע שעבר תפילה משותפת. התלמידים ביקשו לעשות משהו נוסף ואחד מהם העלה רעיון, ביחד עם מורה מהצוות, מזל בן שימול לקיים סעודת אמנים", מספרת ציפי הרפנס, מנהלת המרכז הטכנולוגי.

"תוך כמה שעות הרמנו את הערב, התחלנו להעביר הודעות דרך קבוצות הוואטסאפ, וכל אחד התנדב להביא ולארגן משהו לקראת הסעודה. היו מורות שהכינו פיצות עם תלמידות, תלמידים שהתנדבו להביא דברי מאכל, ותלמידים שקבעו להגיע קודם בכדי לערוך את השולחנות. הכל התארגן במהירות, מתוך יוזמה מהשטח".

הרפנס מוסיפה, "את הסעודה פתחנו בשיחה אותה העביר המורה לתורה שבעל פה על המצב, ועל כוחה של תפילה. לאחר מכן, התחלנו לברך על המאכלים והיה מאוד חזק ומרומם. היתה התגייסות מלאה ומרגשת של כולם, יש תלמידים שעובדים לאחר הלימודים, אבל הם ביטלו את העבודה באותו היום בכדי להיות שותפים בסעודה, וגם מורים הגיעו ביומם החופשי.

"בהמשך השבוע, התבשרנו בבשורה הקשה על הפיגוע בהר- נוף, אז החלטנו לקיים תפילה נוספת והתלמידות המקסימות שלנו הכינו שלט עם הכותרת: 'כולנו רקמה אנושית אחת חיה' עליו טבע כל תלמיד את חותמת ידו".