מה זו גזענות?

בימים אלה חייבים להבהיר לפרנסי המגזר הערבי בישראל ובמיוחד בירושלים שהפיגועים הם בומרנג שפועל נגדם.

יוסי צור , כ"ז בחשון תשע"ה

מה זו גזענות?          -ערוץ 7
יוסי צור
צילום: פלאש 90

מה זו גזענות? גזענות זה כשערבים הורגים יהודים כי הם יהודים!

גזענות זה כשערבים מסיתים לרצח יהודים וממציאים עליהם עלילות שווא (ראה ערך נהג אגד שהתאבד)

לשנות את שעות העסקת הערבים באשקלון כדי להבטיח את ביטחונם של ילדים בגנים זה לא גזענות. זה הגיון פשוט זה צעד מונע מינימליסטי. זה צעד של זהירות מונעת מתחייבת מהמצב. כמו שמרחיקים ילדים מתנור בוער צריך להרחיקם מערבים בימים אלה.

בימים אלה חייבים להבהיר לפרנסי המגזר הערבי בישראל ובמיוחד בירושלים שהפיגועים הם בומרנג שפועל נגדם. וכיוון שיהודים אנחנו הרי הדרך האנושית היא לפגוע בהם בכיסם.

אנו לא רואים שום בעיה ערכית או מוסרית בהעסקת עובדים שאינם יהודים, לא בשוק הפרטי ולא הציבורי. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מההסתה לרצח יהודים של מנהיגי הציבור הערבי-מוסלמי, אם זה בכנסת, במסגדים או ב'הפגנות' בירושלים, בנגב ובגליל ועוד. להסתה הזו יש השפעה ישירה. אם מדינת ישראל ישראל איננה אוכפת את החוק בטענות סרק, אם החברה הערבית עצמה מאפשרת זאת, לא אנחנו אלה שצריכים לתת הסברים. אם הפוליטיקאים רק מדברים ולא עושים אנחנו האזרחים צריכים לעשות ולתקן את המצב במו ידינו. להימנע מלפרנס את הערבים בכל מקום

אם נגזר על מישהו להפגע מזה, זה לא יהיו אנחנו אלא המגזר הערבי-מוסלמי שכל עוד אינו פועל מתוכו להפסיק את ההסתה הזו, צריך להבין שעם כל הצער, הוא זה שישלם את המחיר בכך שלא ינתן בו אמון מלא ומראש. האם נראה תנועת מחאה נגד הפיגועים? האם יקומו מי שיצאו נגד מפגעים וימנעו פיגועים. האם יש מי מהערבים שידעו על פיגועים והזהירו עליהם מראש? אם התשובות הן "לא" הרי שעלינו לעשות מעשה ולהגן על ילדינו.

ליפי הנפש היוצאים נגד ראש עיריית אשקלון: יש לי עובד מצויין לגן הילדים שלך, הוא אינו פדופיל בעצמו ומעולם לא פגע בילד, אך יש לציין כי הוא צופה בסרטונים המעודדים אלימות מינית כלפי ילדים כמעט מידי יום. האם תעסיק אותו בגן הילדים של ילדיך? כנראה שלא. אז למה להעסיק ערבים בקרבת ילדים ונשים שאינם יכולים להתגונן אם חס וחלילה מישהו יחליט לפגע?

יוסי צור, הוא אביו של אסף (בלונדי), בן 17 שנרצח בפיגוע אוטובוס קו 37 בחיפה.