מכינת "אור מאופיר" ליוצאי העדה האתיופית שבישיבת אור עציון קיימה אמש (רביעי) אירוע לרגל חג הסיגד, בהשתתפות כ-150 תלמידי המכינה יחד עם תלמידי הישיבה.

האירוע התקיים בהשתתפות ראש הישיבה הגבוהה באור עציון ויו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן, מפקד המבצע להבאת יהודי אתיופיה דני לימור, ראש המועצה האזורית שפיר אשר אברג'ל, ראש המכינה הרב בניהו יורב ומנכ"ל ישיבת אור עציון נפתלי קנדלר.

"היום הזה מבטא את הקשר של יהודי אתיופיה לארץ ישראל", אמר הרב דרוקמן והוסיף כי "יהודים בכל העולם, בכל הגלויות, היו קשורים בליבם לארץ ישראל, ואצל יהודי אתיופיה לדבר הזה יש ביטוי מיוחד, דווקא מפני שהם היו מנותקים מעם ישראל כולו. כל יהודי בליבו נמשך כמו מגנט לארץ ישראל. לא יצלח לאויבנו שמנסים לנשל אותנו מארץ ישראל. לא יועיל להם  שום דבר כי מי שקבע שאנחנו כאן זה ריבונו של עולם".

עוד הוסיף הרב דרוקמן, "ארץ ישראל נקנית בייסורים אך אנחנו לא מתייאשים ולא מוותרים. נמשיך לבנות את ארצנו, בכל חלקיה, ובוודאי בירושלים עיר הקודש של מדינת ישראל. אנחנו נתגבר עליהם, ננצח אותם".

"חג הסיגד הוא חג הכמיהה לירושלים ומהווה יום חג לכולנו", אמר מנכ"ל ישיבת ההסדר אור עציון, נפתלי קנדלר שמוסיף כי "זהו חג שבו אנו מכירים תודה על מסירות הנפש וצליחת המסע שעברו אלפי אתיופים בדרכם ארצה".

בכל שנה מציינים במכינה את חג הסיגד מזווית שונה, והשנה צוין האירוע בסימן שלושים שנה למבצע משה. דני לימור שהיה ממפקדי מבצע עליית יהודי אתיופיה העביר הרצאה בנושא.

בנוסף, באירוע בוצע חילוף תפקידים, הרב יורב בניהו העביר את שרביט ראשות המכינה לרב יעקב לוין. "תודה רבה לרב בניהו על שנים של התמסרות ובהצלחה למחליפו", אמר הרב דרוקמן שברך את ראשי המכינה.

ראש המכינה היוצא, הרב בניהו יורב, הוסיף "החלומות הגדולים מתחילים מצעד קטן והמכינה הזו שבקרוב חוגגת עשרים שנים, אחראית על דורות של מנהיגים תורניים, חינוכיים וחברתיים". עוד הוסיף כי "המכינה היא הוכחה לדרך שלימדונו רבותינו הרב נריה והרב צוקרמן זצ"ל ומו"ר הרב דרוקמן לעשות את מה שאנו מאמינים בו בלב שלם".

ראש המכינה הנכנס הרב קובי לוין נאם במהלך האירוע, "דווקא בחג הסיגד שמתקיים בצל האירועים האחרונים בירושלים, מרגש לדמיין את הקהילה באתיופיה עולה על הר גבוה וצופה אל הנוף, אל המרחק ומתפללת ובוכה על ירושלים". עוד ציין "גם אנחנו אתמול הרגשנו שעם ישראל כולו עולה להר נוף על מנת לבכות על כך שירושלים עוד נקנית בייסורים. פתחנו במסורת המיוחדת שיש בישיבה להוקיר את הקבוצה הגדולה והנפלאה של יוצאי אתיופיה הלומדים בישיבה, בהשתתפות עימם בחג הסיגד חג הכיסופים לירושלים העיר שחוברה לה יחדיו, בחיבור כל בני הישיבה מכל עדות ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו