יועצו של עבאס משבח את סכיני וגלגלי הרוצחים

יועצו של אבו מאזן ממשיך במסורת האדרת המחבלים של הנהגת הרש"פ: "יבורכו גלגלי מכוניותיכם, סכיני המטבח והגרזנים".

שמעון כהן , כ"ח בחשון תשע"ה

אנשי זק"א בזירת הטבח
אנשי זק"א בזירת הטבח
צילום: חזקי עזרא

במקביל להודעת הגינוי הרפה שפרסם יו"ר הרשות הפלשתינית, אבו מאזן, לטבח בהר נוף פרסם יועצו החבר הבועד המרכזי של פת"ח, סולטאן אבו אל-עינין, דברי שבח והלל למחבלים.

על פי פרסום של 'מבט לתקשורת הפלשתינית' האדיר אבו אל עינין את המחבלים בעמוד הפייסבוק שלו וזאת "כחלק ממדיניות הרש"פ המצדיקה את ההפגנות האלימות ואת התקפות הטרור, בתור פעולות המחויבות מבחינה דתית",

בדבריו התייחס אבו אל-עינין על המפגעים כ"אלו המקיימים ריבאט (מאבק דתי הגנת אדמות האסלאם)" והצהיר כי "אנו חייליו של אללה".

אנשי 'מבט' מתרגמים ומצטטים את דבריו של אל עינין בדו"ח שהנפיקו בעניין: "שלום עליכם, הו בני ירושלים. הו, אלו המקיימים ריבאט ברחבות כיוון-התפילה הראשון של אללה (כלומר מסגד אל-אקצא), בשמם של עמכם ואומתכם הערבית... שיבורכו כלי הנשק האיכותיים שלכם - גלגלי מכוניותיכם, סכיני המטבח והגרזנים. בשם אללה, אלו הינם חזקים יותר ממאגרי הנשק של אויבנו, משום ש[השימוש בהם נעשה] על פי רצונו של אללה. אנו חייליו של אללה...", כתב יועצו של אבו מאזן.

במכון מחדדים ומזכירים כי יו"ר הרש"פ ויועצו לענייני דת, מחמוד אל-הבאש, הדגישו שניהם כי הנהגת הרש"פ מעודדת פלסטינים לקיים ריבאט בירושלים. אבו מאזן הכריז לאחרונה: "כולנו צריכים לקיים ריבאט" ואל-הבאש אישר שאכן זוהי מדיניות הרש"פ כאשר אמר: "כן, אנחנו מסיתים את הירושלמים לריבאט".

עימותים ברחבי יו"ש

בכמה מוקדים ביהודה ושומרון יש הפרות סדר והתפרעויות של פלסטינים. ארבעה פלסטינים נפצעו קל ופונו לקבלת טיפול רפואי. אין נפגעים לכוחותינו. ליד נווה צוף שבבנימין יידו פלסטינים אבנים אל רכב ישראלי. איש לא נפגע. 

בחברון כמה מאות פלסטינים מתפרעים, מיידים אבנים ומשליכים בקבוקי תבערה אל כוחות הביטחון. אחד החיילים ירה באוויר. איש לא נפגע. בקדום שבשומרון מתפרעים כמאה פלסטינים מיידים אבנים ומשליכים בקבוקי תבערה אל כוחות הבטחון, המגיבים באמצעים לפיזור הפגנות. שלושה פלסטינים נפצעו קל מירי רוגר ופונו לבית חולים בשכם.

בקלנדיה שמצפון לירושלים מתפרעים עשרות פלסטינים ומיידים אבנים אל כוחות הביטחון. הכוחות השיבו באמצעים לפיזור הפגנות ופלסטיני נפצע קל מכדור גומי. גם בנבי סלאח שבבנימין, בג'ילזון שליד בית אל ובעזון שבשומרון מתפרעים עשרות פלסטינים. הכוחות משיבים באמצעים לפיזור הפגנות.