נטורי קרתא מנחמים את משפחת הנהג הערבי

לסוכת האבלים שהקימה משפחתו של הנהג הערבי שהתאבד ונטען כי "נרצח" בידי מתנחלים הגיעה משלחת של נטורי קרתא לביקור ניחומים.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ח בחשון תשע"ה

נטורי קרתא מנחמים את משפחת הנהג הערבי-ערוץ 7
מפגיני נטורי קרתא באשקלון
פלאש 90

בלי גבולות. משלחת של עשרה מאנשי נטורי קרתא הגיעו השבוע לבית של נהג האוטובוס הערבי שנמצא תלוי והוברר כי התאבד. המשלחת הבהירה לבני המשפחה את התנגדותה למה שהגדירה כ'מעשי רצח'.

נזכיר כי גופתו של הנהג המתאבד הועברה לבדיקת המכון הפתולוגי ובתום הבדיקה וחקירת המשטרה הוברר כי מדובר בהתאבדות. קביעה זו לא התקבלה על ידי בני משפחתו ומקורביו של הנהג שהכריזו עליו כמי שנרצח בידי יהודים.

הכרזה זו עוררה כזכור זעם רב במזרח ירושלים ובעקבותיה החליטו כמאתיים נהגים ערבים של חברת 'אגד תעבורה' שא להגיע לעבודתם ובכך גרמו לשיבושים קשים בתחבורה הציבורית באזור ירושלים. בהקשר זה נזכיר כי ביום שני יתקיים דיון מיוחד בסוגיה בכנסת.

כאמור, משלחת של אנשי נטורי קרתא הגיעה ביום רביעי לביתו של הנהג באבו דיס ושם הביעה את צערה על "הירצחו". בגילוי דעת שהוצא בנטורי קרתא אחר הביקור נאמר כי אמנם אין הם קובעים מהי הגרסא הנכונה ואם מדובר בהתאבדות או רצח, אך עצם העובדה שבעקבות האירוע נגרם חילול ה' של האשמת יהודים חרדים ברצח הרי שהדבר מספיק כדי להצדיק את ביקור התנחומים.

המשלחת התקבה בסוכת האבלים שהקימה משפחת הנהג, סוכה מעוטרת בדגלי פלשתין. בדברים שנשאו הביעו את סלידתם מהציונות שלדבריהם עוררה את המתח והאיבה בין יהודים ערבים בארץ ישראל בכלל ובירושלים בפרט. חברי המשלחת אף נשאו עימם שלטים ועליהם הכיתוב "סוף הציונות = שלום".

לטענת חברי המשלחת הם התקבלו בכבוד רב על ידי בני משפחתו של הנהג ועל ידי שכניו המנחמים.