כך יחולק רכושו של הטייקון הנעלם

הוא הגיע לירושלים כרוח סערה, הבטיח להציל את קבוצת הכדורגל, תרם למיזמים שונים ופשוט נעלם. כעת הגיעו האם והרעייה להסכם.

ידידיה בן אור , ב' בכסלו תשע"ה

גומא אגייאר
גומא אגייאר
פלאש 90

הטייקון הצעיר גומא אגייר היה סוער מאוד בחייו, וגם היעלמותו באגם פורט לורדייל בפלורידה, בחודש יוני 2012, לא הביאה שקט לבני משפחתו.

בשבוע שעבר אישר בית המשפט בפלורידה את הסכם הפשרה שאליו הגיעו ג'יימי אגייאר, אשתו של גומא, עם אמו ואחיותיו של גומא, אלן, אדריאנה ואנג'ליקה, כך מדווח הבוקר (שני) העיתון "ידיעות אחרונות".

ההסכם יסדיר את חלוקת רכושו של הטייקון הנעלם בין בני המשפחה, שהיו מסוכסכים ביניהם בשנתיים האחרונות על רקע זה.

הסכסוך בין הצדדים פרץ עם היעלמותו של אגייאר, לאחר שכל צד תבע לקבל לרשותו את כל רכושו של אגייאר, שנאמד בעשרות מיליוני דולרים.

המאבק המשפטי בין השתיים לווה בהאשמות חריפות מצד ג'יימי אגייאר, שטענה שחמותה ביקשה להפריד בינה לבין בעלה.

האם, אלן אגייאר, טענה מנגד שגומא יצא נסער מביתו ללב ים אחרי שג'יימי הודיעה לו שהיא החליטה להתגרש ממנו, טענה שג'יימי מכחישה עד היום מכל וכל.

על פי ההסכם שהושג כעת, ג'יימי אגייאר, שיוצגה על ידי עו"ד אפי אברמזון, תקבל לידיה את הפנטהאוז הענק והמפואר בשכונת ממילא, ששופץ ועוצב בכסף רב. האם אלן ושתי האחיות של גומא, שיוצגו על ידי עו"ד מאיר הלר, ייצאו גם הן בהון גדול ויקבלו שמונה דירות שהיו בבעלות הטייקון בשכונת ימין משה וברובע היהודי.

על פי הערכת שמאי, שמונת הנכסים שווים 27 מיליון דולר והבית בממילא שווה 17 מיליון דולר.

כ־15 נכסיו אחרים של אגאייר יחולקו בצורה הבאה: שליש מהנכסים יעברו לבעלות ג'יימי, שליש יעברו לארבעת ילדיו והשליש האחרון יימסר לאלן אגייאר ובנותיה. מכירת כל הנכסים תעבור לטיפולו של עו"ד הלר, שיהיה מנהל העיזבון.

בקרוב יפנו הצדדים לבתי המשפט בישראל, אשר בהם הוגשו תביעות מקבילות לתביעות שהוגשו לבית המשפט בפלורידה, כדי שיאשרו אף הם את הסכם הפשרה.

על פי הדיווח, צפוי במקביל בית המשפט בפלורידה להכריז בימים הקרובים על מותו של גומא. עורכי דינם של הצדדים לא הגיבו לידיעה.