ירידי השירות הלאומי יוצאים לדרך

הירידים מתקיימים בכל רחבי הארץ תוך חלוקה למחוזות ומשתתפות בהם אלפי תלמידות י"ב.

רעות הדר , ד' בכסלו תשע"ה

ג'רבי עם בנות שירות לאומי
ג'רבי עם בנות שירות לאומי
צילום: רשות השירות הלאומי-אזרחי
מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי, החליט  יחד עם משרד החינוך ועמותות השירות הלאומי, לקיים באופן קבוע ירידים לטובת אלפי תלמידות י"ב מצפון ועד דרום.

במסגרת הירידים, מגיעים מקומות השירות והעמותות השונות אל המועמדות לשירות למחוז בהן הן לומדות וחושפים לפניהן את ההיצע הנרחב של מקומות השירות בתחומים השונים, בהם: חינוך, רווחה, בריאות, ביטחון ועוד. 

הירידים מתקיימים בימים אלו בכל רחבי הארץ תוך חלוקה למחוזות ומשתתפות בהם אלפי תלמידות י"ב. עד כה התקיימו ירידי מחוזות מרכז, באר שבע והדרום, חיפה ובמחוז ההתיישבותי.

המטרה בעריכת ירידים בחלוקה למחוזות שונים ברחבי הארץ, הינה לאפשר לשמיניסטיות להגיע בקלות לירידים הקרובים לביתן ולבית ספרן, מבלי להתרוצץ בכל רחבי הארץ כדי להתרשם ממגוון המקומות, אשר בסופו של תהליך יידרשו לבחור רק אחד מהם לשם ביצוע השירות.

התלמידות נפגשות גם עם נציגי העמותות ומקומות השירות ומתרשמות מקרוב על אופי המקומות, סוג הפעילות המבוצעת בהן וסגנון האנשים מולם יבחרו לשרת את המדינה במשך או שנתיים מחייהן.

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי, אמר כי "ירידי השירות הלאומי מקלים בצורה משמעותית על תהליך המיון והשיבוץ של השמיניסטיות המעוניינות לשרת את המדינה והחברה. צריך להבין שמתנדבות רבות מגיעות ממצב סוציו-אקונומי נמוך ואנו מחויבים לעשות כל שביכולתנו על מנת לחסוך עבורם את ההוצאות הכספיות על נסיעות מיותרות לבדיקת מקומות שירות שלא ישרתו בהם בכל רחבי הארץ".