שר הבינוי אורי אריאל (הבית היהודי) ביקר השבוע אצל הרב משה הלל הירש, ראש ישיבת סלבודקא וחבר מועצת גדולי התורה החרדים.

במהלך הפגישה הוצגה בפני השר וצוותו מצוקת הדיור במזגר החרדי כאשר הציבור החרדי זקוק כיום לאלפי יחידות דיור. השר אריאל פירט בהרחבה את הפתרונות העומדים כעת על הפרק ומצב התקדמותם.

השר ציין בפני הרב את הסכמי הגג, תכניות מחיר מטרה ומע"מ אפס ופתרונות שונים המותאמים גם לציבור החרדי בריכוזי האוכלוסייה, כמו באלעד,  בבית שמש, קרית גת ועמנואל.

כמו כן נפגש השר אריאל עם הרב ברוך מרדכי אזרחי, חבר מועצת גדולי התורה בשכונת בית וגן בירושלים. בפגישה השתתף גם הרב דוד כהן - ראש ישיבת חברון. הנוכחים דנו במצוקת הדיור תוך דגש למסלולי פתרונות עבור הציבור החרדי.

בצהריים, במהלך נאומו של השר אריאל במליאת הכנסת, תקף אותו בחריפות ח"כ משה גפני (יהדות התורה) והאשים אותו באי עשייה למען הציבור החרדי בישראל. שר הבינוי ענה לו "אני עושה ככל יכולתי לסייע לחרדים, אתה לא תצליח למנוע את זה ממני''.

"אמשיך לפעול לחיזוק הקשר בין הציונות הדתית והחרדים", הבהיר אריאל, ''בימים של מחלוקות בחברה הישראלית ופיגועי טרור מבחוץ אנחנו חייבים להתחזק באחדות ולהפחית את מפלס השנאה והכעס בין חלקי העם. אני פוגש אוזן קשבת אצל רבני הציבור החרדי ואני מחויב לפתור את מצוקת הדיור לכלל אזרחי ישראל".