בית הכנסת בהר נוף
בית הכנסת בהר נוףצילום: יונתן סינדל/פלאש 90

אשתו של המחבל שביצע את הפיגוע הקשה בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, מבקשת שלא להרוס את בית המשפחה בשכונת ג'אבל מוכבר שבמזרח העיר, ולא לגרש אותה מישראל - החלטה אותה קיבל שר הפנים גלעד ארדן (הליכוד).

''לא די שאיבדו את אביהם, הם יאבדו גם את הבית שהם גרים בו", אמרה נדיה אבו ג'מיל לערוץ 2.

סגן השר לשירותי דת הרב אלי בן דהן תקף את אבו ג'מיל בדף הפייסבוק שלו. "אשת המחבל שרצח חמישה אנשים חפים מפשע והשאיר 25 ילדים יתומים, מבכה על זה שבעקבות החלטה של שר הפנים ילדיה יאבדו את ביתם לאחר ש'איבדו' את אביהם''. 

''מעניין שהיא לא מפגינה טיפת רחמים כלפי 25 הילדים שבעלה רצח את אביהם בדם קר. מזעזע''. עוד הוסיף סגן השר כי "סוף סוף מדינת ישראל נותנת מענה הולם אשר ייצור הרתעה יעילה מול הטרוריסטים שמבצעים פיגוע ובעזרת ה' יחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל.

"אני משבח את שר הפנים על החלטתו וקורא לו להמשיך בדרך זו כלפי כל משפחות המחבלים ולהרחיב את ההחלטה גם להריסת בתי המחבלים", הדגיש הרב בן דהן.

מוקדם יותר דווח כי בג"ץ הוציא צו ארעי המונע לפי שעה את הריסת בתי המחבלים שביצעו את הפיגוע הקשה בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, בשבוע שעבר. הצו הוצא בעקבות עתירות שהגישו המוקד להגנת הפרט וארגון זכויות פלסטיני, בשמם של בני משפחות המחבלים המתגוררים בג'אבל מוכבר שבמזרח העיר.

העותרים טוענים כי אף שיש לתת מענה ראוי למצב השורר כיום בארץ, הריסת בתי משפחות המחבלים, כאשר אין ראייה שמי מבני המשפחות היה מעורב בפיגוע, היא צעד פסול.