''הקול קול איווט והידיים ידי גלאון''

סגן השר אבי וורצמן תוקף את "תכנית השלום" של ליברמן. ''שר החוץ ומפלגתו מזגזגים לפי ניגון החליל של השמאל''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ו' בכסלו תשע"ה

''הקול קול איווט והידיים ידי גלאון''-ערוץ 7
אבי וורצמן
חזקי עזרא
סגן שר החינוך, אבי וורצמן (הבית היהודי), תקף הבוקר (שישי) את "תכנית השלום" שחשף שר החוץ ויו"ר ''ישראל ביתנו'', אביגדור ליברמן.

תכניתו של ליברמן כוללת עקירת יישובים בטענה שאין מנוס מוויתור על רעיון ארץ ישראל השלמה לטובת פתרון כולל עם העולם הערבי.

״שר החוץ ומפלגתו מזגזגים לפי ניגון החליל של השמאל עת הם מריחים את ריח הבחירות הקרובות", תקף וורצמן, ''הציבור לא יקבל עוד פוליטיקאים שקמים בבוקר ומתאימים את עמדתם בהתאם לצורך הפוליטי ולאינטרס הרגעי''.

לדברי סגן שר החינוך, ''שוב הוכח כי 'הבית היהודי' היא המפלגה היחידה במחנה הלאומי שאפשר באמת לסמוך עליה כי תישאר נאמנה לעקרונות ולערכים שלה מול כל השמאל. וורצמן הוסיף כי ''הקול קול איווט והידיים ידי זהבה גלאון''.

ח"כ זבולון כלפה (הבית היהודי) הגיב גם הוא על תכנית ליברמן ואמר כי "שלמות העם אינה גוברת על שלמות הארץ. טועים אלה המתבוננים במציאות העכשווית וממה מסיקים מסקנות. בימים אלה בהם אנו מציינים  41 שנה לפטירתו של דוד בן גוריון, אני מוצא את עצמי מלא געגועים למנהיגים גדולים שידעו להסתכל רחוק ולא רק על ה'כאן ועכשיו'. האתגרים שישנם במעלה הדרך בחזרתו של עם ישראל לארצו אינם צריכים להרתיע אותנו ולגרום לנו לוותר על שטחי מולדת.

גירוש יהודים מביתם כבר התבצע לפני עשור והתוצאה היא שקיבלנו את 'חמסטן' על חורבות בתינו. אם תכניתו של ליברמן תצא לפועל ישראל תינזק תקורקע ותבודד".

השר אביגדור ליברמן הסביר הבוקר ב''ידיעות אחרונות'' מדוע החליט לאמץ את אידיאולוגיית השמאל הישראלי. "כמי שגדל על התפיסה של 'שתי גדות לירדן', אני מתלבט מה היה מחליט ראש בית"ר זאב ז'בוטינסקי", כתב ליברמן.

"מבלי לוותר על החלום או על העיקרון של ארץ ישראל השלמה, ברור לי שבסופו של דבר צריך להגיע לפשרה מוסכמת ומושכלת שתביא לאחדות העם, שהיא הדבר החשוב ביותר. כי בסופו של דבר בוויכוח על שלמות העם אל מול שלמות הארץ — שלמות העם גוברת. כי על שלמות העם אי־אפשר להתפשר ועל אובדנה אי־אפשר להתגבר".