דנינו מחלק ציונים לח"כים

בסביבתו של יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין זועמים על מפכ"ל המשטרה שמסרב להבין את מקומו ותפקידו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' בכסלו תשע"ה

דנינו מחלק ציונים לח"כים-ערוץ 7
יוחנן דנינו
מאיר סלע
בסביבתו של יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין זועמים על הניסיון של מפכ"ל המשטרה להתעמת עם חברי הכנסת ולהגביל אותם בעלייה להר הבית ובמקומות נוספים.

"עכשיו, אחרי שהוא נתן עצות מיותרות, מרשה לעצמו דנינו לחלק ציונים לנבחרי הציבור", אמרו.

"יושב ראש הכנסת מצפה מהמפכ״ל במקום להופיע באירועי 'תרבות שישי' - לסייר בשטח ולהשקיע את כל מרצו בשמירת ביטחונם של אזרחי ישראל. יו״ר הכנסת ימשיך לשמור מתוקף תפקידו על כבודם זכויותיהם של נבחרי הציבור".

מוקדם יותר מתח מפכ"ל המשטרה דנינו ביקורת על אדלשטיין, שכינה אותו השבוע ''פקיד ציבור'' ואמר כי לא ראוי שמפכ''ל המשטרה ישיא עצות לחברי כנסת.

"יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לא מבין בכלל מהו תפקידו של המפכ"ל", אמר דנינו באירוע "שישי בקתדרה" שנערך באשקלון.

''אני חושב שאסור לחברי כנסת מסוימים, שהציבו כאג'נדה את שינוי הסטטוס קוו, לעלות להר הבית. לא רק שאני לא חוזר בי מהדברים שאמרתי, אלא אני מוסיף ומודיע שאני לא אאפשר לחברי הכנסת האלה לעלות להר הבית", הבהיר המפכ''ל.

שלשום מחה אדלשטיין על דבריו של דנינו בנוגע לעליית חברי כנסת להר הבית וביקש מהשר לביטחון פנים "להעמיד אותו במקומו".

אדלשטיין פנה במכתב לשר אהרונוביץ', "לא ייתכן שפקיד ציבור יערער על חופש התנועה המוקנה לנבחרי ציבור מכוח חסינותם ומעמדם", נכתב בפניית יו"ר הכנסת. "העמד את המפכ"ל על טעותו והורה לו להימנע מהתבטאויות מעין אלו גם בתקופה זו, להקפיד על הפרדת הרשויות ולשמור על כבודם של נבחרי הציבור".

"אלו דברים חמורים - אין זה מתפקידו להשיא להם עצות מסוג זה. עלייה של יהודי אל מקום המקדש, ובכלל זה של איש ציבור, איננה 'פרובוקציה' ובוודאי לא הפרה של סטטוס-קוו", הוסיף אדלשטיין.