בני עקיבא
בני עקיבאחזקי עזרא

"ואתם שבט הרא"ה- ציון יקרא לכם!" כך הכריזו מאות שליחים ברחבי הארץ לחניכי שבט הרא"ה בסיום חודש ארגון של תנועת בני עקיבא בנושא: "יוצרים חברה צודקת".

עשרות סניפים חגגו השבת את שבת ארגון בתפילות וסעודות חגיגיות, פעולות שעסקו בנושא החודש, והצגת הקירות שנצבעו להורים. בסיום השבת, העלו חניכי הרא"ה מופע דגלנות מרשים ובסיומו הכריזו השליחים על שם השבט החדש, המתקשר למציאות האקטואלית של היום.

לקראת שבת ארגון בירך שר החינוך, הרב שי פירון את פעילי התנועה וכתב, "בני עקיבא, תנועת הנוער הגדולה והוותיקה, מהווה אות ומופת למפעל חינוכי רב ערך המשפיע רבות על זהותה של מדינת ישראל. חניכי התנועה מפארים את כל שדרות ההנהגה החינוכית, הפוליטית, הצבאית, האקדמית, החברתית והכלכלית בישראל. חניכי התנועה חדורים ברוח גדולה ומידת מחויבותם לתיקון החברה ולאיזון הרוח הלאומית היא מן המפורסמות".

עוד הוסיף, "ראויים חניכי בני-עקיבא להיות מהיוזמים לכינונה של חברה צודקת. חברה צודקת יודעת לאפשר לכל צעיר למצות את יכולתו, לפרוץ תקרת זכוכית, ולזכות לשוויון הזדמנויות. הסמיכות שבין שבת הארגון לחג הסיגד הוא ביטוי לרוח המיוחדת של בני עקיבא ויש לשבח את התנועה על כך".

גם הרב אברהם ליפשיץ, ראש מנהל החמ"ד, כתב מילים חמות למנהלי בתי הספר על התנועה ועל חשיבות נושא הצדק בחיינו . "חלק בלתי נפרד מזהותה היהודית והדתית של מדינת ישראל צריך להתבסס על תשתית של צדקה ומשפט, בדרכו של אברהם אבינו. לא ניתן לדבר על זהות יהודית של מדינה בתחומי השבת והמועדים, הנישואין, הכשרות, לפני שנעסוק ביסודות המהותיים ביותר של הזהות: חברת צדק!"

בסיום כתב, "אנו מבקשים להמשיך ולקבל את תום הנעורים, את טוהר המחשבה, את הטוב והיושר, והחינוך לפשטות ולצניעות...אנחנו מושכים לחיינו האישיים את השליחות והאידיאליסטיות, וזוכים שתנועת בני עקיבא ממשיכה להשפיע על חיינו...כולנו נשתדל עם כל צוות החינוך של מוסדותינו, לבקר בסניפים ולחבק את החניכים והמדריכים בחום ב"שטח" שלהם, ולהתפלל לחזק את החינוך שלנו עם תלמידנו ליצירת חברה צודקת".