תוגדל כמות המוגבלים בשירות המדינה

הממשלה אישרה את הצעת ראש הממשלה, שר האוצר ונציב שירות המדינה שמטרתה להגדיל העסקת אנשים עם מוגבלות בשירות המדינה.

חזקי ברוך , ח' בכסלו תשע"ה

לשכת התעסוקה
לשכת התעסוקה
פלאש 90

שרי הממשלה אישרו הבוקר (ראשון) את הצעת ראש הממשלה, שר האוצר ונציב שירות המדינה בנוגע לאנשים עם מוגבלות.

על פי ההצעה שאושרה, אנשים עם מוגבלות יקבלו ייצוג שלא יפחת מ-3% מסך המועסקים בשירות המדינה וזאת עד לשנת 2017.

בתום התקופה, תבחן הממשלה העלאת שיעור זה בהיקף של שני אחוזים נוספים, לרמה של 5% מכלל המועסקים בשרות המדינה, בפריסה הדרגתית עד שנת 2019.

נציב שירות המדינה בתיאום עם שר האוצר, שר הכלכלה, שרת המשפטים ועם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות כמשמעותו בחוק, יפרסם בתוך 45 יום מהחלטה זו את ההוראות ליישום ההחלטה.

יצוין כי שיעור ייצוג דומה נקבע גם במגזר הפרטי, עם כניסתו לתוקף של צו ההרחבה לעידוד והגברת התעסוקה של אנשים עם מוגבלות.

רה"מ בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה: "זהו חוק של צדק חברתי, חוק אנושי ממדרגה ראשונה, וזה מראה לבעלי המוגבלויות שבעצם המוגבלויות הללו אינן מגבילות אותם מלהשתתף כחברים שווים וכתורמים שווים בשירות הציבורי של מדינת ישראל".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך על ההחלטה ואמר כי "החלטת הממשלה מהווה תיקון עוול קשה. ראוי היה שמדינת ישראל תשמש כדוגמה בתחום זה, ותחיל על עצמה את חובת ההעסקה של עובדים עם מוגבלויות עוד טרם הפך הנושא לאחת מאבני המחלוקת עם ההסתדרות. החלת החובה להעסקת עובדים עם מוגבלויות על המגזר הציבורי – משלימה תהליך חיוני שנחוץ לא רק לאוכלוסייה הנדונה אלא לחברה הישראלית כולה".

יו"ר ההסתדרות הוסיף, "אני מברך על ההחלטה. יש להמשיך ולפעול לכך שההחלטה תהא אכיפה ותיושם הלכה למעשה. אנו נמשיך ונפעל למען חיזוק השוויון וצמצום הפערים בחברה הישראלית".