פיגוע נוסף בגוש עציון. מחבלת בשנות העשרים לחייה, חמושה בסכין, דקרה לפני הצהריים (שני) יהודי בצומת גוש עציון.

מצבו של היהודי מוגדר קל מאוד. כוח מיחידת כפיר שהיה במקום פעל במהירות, ירה במחבלת - ופצע אותה קשה מאוד.

פאראמדיק מד"א אייל זהבי שהגיע למקום, סיפר כי "מדובר בניסיון פיגוע דקירה בצומת הגוש, אזרח שנפצע באורח קל קיבל טיפול רפואי ראשוני בשטח ולא נזקק לפינוי לבית החולים".

זהבי הוסיף, כי "בסמוך שכבה המחבלת, צעירה כבת 20 שנורתה ע"י כוחות הביטחון ונפגעה באורח קשה בפלג גופה העליון, יחד עם כוח רפואה צבאי הענקנו לה טיפול רפואי והיא פונתה לבי"ח הדסה עין כרם על ידי ניידת טיפול נמרץ צבאית".

דוידי פרל, ראש המועצה האזורית גוש עציון, אמר בתגובה לפיגוע, כי "לצערנו שוב מנסים להרוג בנו. לשמחתנו האירוע מסתיים בפצוע קל בלבד ובפגיעה קשה במחבלת. אני מודה לחיילי צהל על הפעילות המהירה שהביאה לתוצאה זו".

"אני קורא לשר הביטחון שיעשה הכל להשבת השקט והביטחון לתושבי האזור. תושבי גוש- עציון איתנים ונחושים להמשיך בשגרה, ואנו נעשה כל שביכולתנו כדי שהחיים בגוש-עציון ימשיכו לפרוח ולשגשג", הוסיף.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבלת היא אמל פחרי טקאטקה, כבת 20, מבית פג'אר שסמוך לצומת גוש עציון. היא מזוהה עם ארגון פתח והייתה עצורה בעבר בכלא הישראלי.

מוקדם יותר הבוקר עצרו לוחמי מג"ב פלסטיני חשוד שהגיע לצומת תפוח שבשומרון עם סכין על גופו.

בסביבות השעה 8:00 בבוקר, הגיע הפלסטיני למחסום תפוח לאחר שעשה דרכו ברגל מכיוון כפר יתמא לעבר הצומת. לוחם מג״ב מגדוד אלון, שהיה באותה עת בעמדת תצפית, הבחין בפלסטיני מתהלך חובש כובע קפוצ׳ון על ראשו, מה שעורר את חשדו.

״מיד צעקתי לו לעצור במקום, אך כאשר המשיך ללכת ולא נעצר העברתי דיווח למפקד המחסום", מספר הלוחם בתצפית. עם קבלת הדיווח ברשת הקשר, החלו מפקד המחסום ולוחם נוסף שהיה עמו לרוץ לעבר החשוד עד ליצירת קשר עין עמו.

הלוחמים החלו בביצוע נוהל מעצר חשוד, ורק כאשר אחד הלוחמים דרך את נשקו האישי לעבר החשוד הוא נעצר במקום. הלוחמים החלו בביצוע הפשטה מרחוק, ובהמשך התקרבו לכיוון הפלסטיני לצורך ביצוע חיפוש על גופו.

הפלסטיני שסירב להזדהות והיה ללא תעודה מזהה התנגד לביצוע החיפוש על גופו, והלוחמים עצרו אותו תוך שימוש בכוח סביר. על גופו נתפסה סכין.

כוחות נוספים של מג"ב וצה"ל הגיעו למקום, ובמקביל מפקד הגדוד החל לתחקר את החשוד. עם סיום מעצר החשוד התברר כי מדובר ככל הנראה בערבי כבן 18, תושב שכם (כך טען לאחר מעצרו). הוא נלקח לחקירה וזיהוי בשב״כ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו