אושר המשך כהונתו של הרב אריה שטרן

יו"ר המועצה הדתית בירושלים שלח מכתב לרבה האשכנזי של העיר, הרב אריה שטרן בו הוא מודיע לו כי כהונתו הסתיימה בשל הגיעו לגיל 70.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' בכסלו תשע"ה

הרב אריה שטרן
הרב אריה שטרן
חזקי עזרא

יו"ר המועצה הדתית בירושלים, יהושע ישי, שלח מכתב לרבה האשכנזי של העיר, הרב אריה שטרן בו הוא מודיע לו כי כהונתו הסתיימה עקב הגיעו לגיל 70.

בפתח המכתב כתב ישי, "הנידון: משך כהונתך. בביקורת שגרתית לקראת אישור תשלום שכר חודש נובמבר התברר כי מלאו לרב 70 שנה ביום 27 לנובמבר. אני מאחל לרב אריכות ימים ושנים כן ירבו ימיך ויוסיפו לך שנות חיים בבריאות איתנה".

היו"ר ציטט במכתבו את תקנה 19 לתקנות שירותי הדת היהודיים הקובעת כי "רב עיר יכהן מיום בחירתו... כהונתו תופסק (1) בהגיעו לגיל 70 ואולם מועצת הרבנות הראשית רשאית להאריך את גיל הפרישה".

עוד כתב "כיוון שכאמור הרב הגיע לגיל 70 ומועצת הרבנות הראשית לא האריכה את גיל פרישתו בטרם מלאו לרב 70 שנה הרי שכהונתו כרבה הראשי לירושלים נפסקה".

"אני מצר מאוד, על תקופת כהונה כה קצרה ומאחל לרב אריכות ימים ושובע שמחות", הוסיף.

יו״ר המועצה הדתית יהושע ישי מיהר להבהיר כי הארכת כהונתו של הרב שטרן היא עניין טכני, ואנחנו מצפים שבשעות הקרובות היא תאושר במועצת הרבנות הראשית לישראל.

סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, אמר לערוץ 7 כי לפני דקות אחדות שוחח עם נשיא מועצת הרבנות הראשית וביקש ממנו לפתור את ענין הארכת כהונתו של רבה של ירושלים עוד היום. בעקבות כך החל משאל טלפוני בין חברי מועצת הרבנות הראשית שאמונים על הארכת הכהונה בחמש שנים.

גורם במועצה הדתית אמר בתגובה "חבל שיש מי שבוחר לקחת מכתב טכני פנימי ולהשתמש בו ככלי לניגוח אינטרסנטי. המועצה הדתית פעלה עם כניסתו של הרב שטרן לתפקיד על מנת שיזכה לכל התנאים המגיעים לו ואינה מעורבת בסכסוכים הפוליטיים השונים".

שעה לאחר פרסום הידיעה נודע כי במשאל טלפוני שנערך אושרה הארכת כהונתו של הרב שטרן בחמש שנים.