חמישה מהח"כים: תומכים בבנט

מרגע ההודעה על תאריך הפריימריז לראשות הבית היהודי, חמישה מחברי כנסת הודיעו על תמיכה ביו"ר המפלגה הנוכחי.

ניר הר זהב , ט' בכסלו תשע"ה

שולי מועלם
שולי מועלם
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בתוך פחות משעה מרגע ההכרזה על תאריך הפריימריז לראשות מפלגת הבית היהודי, הודיעו חמישה מחברי הכנסת על תמיכה מוחלטת ביו"ר הנוכחי, שר הכלכלה נפתלי בנט.

סגן שר החינוך, אבי וורצמן, אמר כי הקדמת הפריימריז תאפשר למפלגה להיערך בהקדם לבחירות הצפויות בקרוב. "מפלגת הבית היהודי כמפלגה גדולה חזקה ומאוחדת בראשותו של השר נפתלי בנט תוביל לחיזוקה וביסוסה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, ערכית וציונית יותר".

ח"כ שולי מועלם רפאלי הביעה גם היא תמיכה בעריכת הפריימריז בהקדם האפשרי והוסיפה כי "מפלגת הבית היהודי בראשות נפתלי בנט תמשיך ותפעל גם בממשלה הבאה לעשייה המשלבת את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל".

השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך כתב בעמוד הפייסבוק שלו ״רוץ, נפתלי, רוץ. אתמוך כמובן בבחירתו של נפתלי בנט לכהונה נוספת כיו״ר הבית היהודי. כמי שהיה חבר בכנסת הקודמת בסיעה בת שלושה ח״כים, אני רואה יום יום את המשמעות של סיעה גדולה ומרכזית בקואליציה.

''נפתלי הצליח להפוך לדמות מרכזית בממשלה, ובזכות ההובלה שלו הסיעה כולה והציבור הישראלי מגיעים להישגים נכבדים. צריך לאפשר לו להמשיך ולהוביל", הסביר אורבך.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי ברך גם הוא על קביעת תאריך לפריימריז והודיע על תמיכה בבנט. "זהו צעד ראשון בהכנת המפלגה לקראת בחירות אפשריות. זהו הליך דמוקרטי המאפיין את המפלגה. להליך זה יש חשיבות שילווה באחדות כל הזרמים והכוחות אשר פועלים בשטח".

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח''כ איילת שקד, אמרה כי "מול כל השמאל, הבית היהודי בראשות בנט ימשיך בגדול. אני תומכת במועמדותו של נפתלי בנט כדי שנמשיך להוביל את הבית היהודי להנהגה. חייבים להמשיך את ההצלחה למען עם ישראל''.

ועדת הבחירות של המפלגה קבעה היום לקיים את הפריימריז בתאריך י"ד טבת תשע"ה, 5 בינואר 2015. על פי החלטת ועדת הבחירות, ה-18 בדצמבר יהיה התאריך האחרון להגשת מעמדות לתפקיד. אם יהיה צורך – סיבוב שני ייערך בתאריך כ"א טבת, 12 בינואר.

גורמים בבית היהודי אומרים כי יו"ר המפלגה ושר הכלכלה נפתלי בנט יאפשר לכל חבר כנסת שמכהן מטעם האיחוד הלאומי להתמודד בפריימריז לרשימת הבית היהודי לכנסת, ללא תקופת אכשרה. נציין כי על פי חוקת הבית היהודי, מי שמתפקד למפלגה נאלץ להמתין שנה וחצי על מנת להתמודד בפריימריז, זאת כדי למנוע "מפקדי ארגזים".