בית הדין הרבני
בית הדין הרבניצילום: פלאש 90

בתי הדין ימתינו. זמן קצר לפני השעה 18:00 אז אמורה היתה להתכנס הוועדה למינוי דיינים בראשות שרת המשפטים לבני, בוטלה הישיבה בטענה כי שרת המשפטים לא תוכל ליטול בה חלק בשל פגישתה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בישיבה אמורות היו להתקבל החלטות בנוגע למינויה של קבוצת דיינים מהמגזר החרדי והמגזר הדתי-לאומי לבית הדין הגדול ולבתי הדין האזוריים.

ביטולה של הישיבה צפוי להקפיא את מינוי הדיינים לתקופה הקרובה, ויתכן שגם עד לאחר הבחירות.

לאחר פגישתה עם נתניהו הודיעה יו"ר התנועה ציפי לבני, כי "הוחלט על בחירות". לדבריה, "יש שתי דרכים שונות: ציונות מול קיצוניות - על זה יהיו הבחירות".

בהודעה שמסרה אחרי הפגישה ציינה לבני כי "כבר אתמול מחצות היה ברור שהולכים לבחירות. נתניהו ואני הגענו מאותו בית פוליטי, אבל כל אחד מאיתנו לקח את זה למקום אחר. אני מאמינה שאני מייצגת את הערכים שאותם ייצגו בעבר בגין, ובוודאי ז'בוטינסקי - ערכים של הציונות הלאומית ברוח מגילת העצמאות".

לבני הוסיפה כי "לצערי, אלקין ודנון השתלטו על המפלגה שפעם הייתה ציונית וערכית, והשילוב עם בנט הפך את המדיניות לבלתי אפשרית גם עבורי. לכן ברור עכשיו שיש שתי דרכים שונות - הציונות מול הקיצוניות - הדרך הציונית תשמור על האינטרסים הלאומיים החשובים: ביטחון ישראל והריבונות בירושלים - ועל זה יהיו הבחירות".

מאוחר יותר קיבלה לבני מכתב פיטורים יחד עם השר לפיד.