הרב טרופר: האיחוד הלאומי צריכה להתפרק

יו"ר ועדת הבחירות של הבית היהודי לשעבר וממנסחי חוקת המפלגה, קורא לציבור הדתי להתאחד מאחורי בנט.

בני טוקר , י"א בכסלו תשע"ה

להחליף דיסקט. יו"ר האיחוד הלאומי - תקומה
להחליף דיסקט. יו"ר האיחוד הלאומי - תקומה
פלאש 90

הרב ד"ר דניאל טרופר, שעמד בראש ועדת הבחירות של הבית היהודי והיה ממנסחי חוקת המפלגה, קורא לחברי הכנסת של האיחוד הלאומי והבית היהודי לרוץ ברשימה אחת.

בשיחה עם ערוץ 7 אמר הרב טרופר כי מפלגתו של השר אורי אריאל, האיחוד הלאומי, צריכה לפרק את עצמה ולהתאחד עם הבית היהודי. "הגיע הזמן שראש המפלגה (בנט -ב.ט.) יעמיד בפני האיחוד הלאומי את התנאי - או שתכנסו או שתהיו בחוץ, אי אפשר בכל פעם להתחיל את המתח הזה מחדש, צריכים ללכת ביחד".

הוא קורא לסיים את ''עידן הפירודים'' בציונות הדתית, "כולם יודעים את האמת שנפתלי בנט עלה מאנונימיות והוביל את המפלגה ל-12 מנדטים ועכשיו לפי הסקרים 17, מפלגה חזקה מאוד. מבחינתי הכי אידיאלי היה שיחסלו את המבנה של האיחוד הלאומי כי יש בית יהודי. אם האיחוד הלאומי ילך לבד הוא לא יעבור את אחוז החסימה. לכן אני קורא להם מתוך כבוד והערכה להתעלות ולהקריב למען האחדות".

הרב טרופר סבור שאסור להנציח את הפלגנות לנצח, "אני מאוד מכבד את אנשי האיחוד הלאומי, ומתוך כבוד אני קורא להם לפרק את עצמם. כולנו ביחד צריכים להיות באותו הבית".

בשעות הצהריים ייפגשו יו"ר האיחוד הלאומי השר אורי אריאל ויו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט כדי לנסות לאחד בין שתי הרשימות ולרוץ יחד בבחירות הקרובות.

עיקר המחלוקת הוא על מספר השריונים שדורש אריאל עבור חברי מפלגתו, בעוד בבית היהודי קוראים לכל מי שרוצה להתמודד להעמיד עצמו למבחן הציבור באמצעות הפריימריז שייערכו בשבועות הקרובים.