דנינו מעניק את הסמלים לרעייתו של זידאן
דנינו מעניק את הסמלים לרעייתו של זידאןצילום: חטיבת דובר המשטרה

עיטור המופת יוענק לרס"ר זידאן סיף ז"ל, השוטר שנרצח בעת שהסתער על המחבלים בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, כך סיפר היום המפכ"ל, רנ"צ יוחנן דנינו, במהלך ביקור תנחומים בביתו זידאן בכפר ג'ת-יאנוח.

המפכ"ל נפגש עם בני משפחת סיף ואמר להם כי הוחלט להעניק לו את עיטור המופת על תפקודו בסיכול הפיגוע. "זידאן היה שוטר לתפארת וגאווה גדולה למפקדיו", הדגיש דנינו. לדבריו, "ככל שמתעמקים באירוע בולטת גבורתו של זידאן, שתפקד כגיבור ושיקף בצורה מעוררת כבוד את ערכיה ומטרותיה של משטרת ישראל בשמירה על הסדר, הביטחון והשקט הציבורי לאזרחי ישראל כערך עליון".

אל המפכ"ל התלוו בביקור מפקד מחוז ירושלים ניצב משה (צ'יקו) אדרי, מפקד מחוז צפון ניצב זהר דביר, ראש אגף משאבי אנוש ניצב ירון בארי ומפקדים וקצינים נוספים ממחוז ירושלים.

לאחר מכן המשיך המפכ"ל לביקור בבית משפחתו של רפ"ק ג׳דעאן אסעד ז״ל, במלאת 30 ימים למותו. אסעד נרצח בפיגוע הדריסה בירושלים שאירע בתחילת החודש שעבר.

לביקור זה התלוו גם מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, ונציגים מפלוגתו של ג׳דעאן. במהלך הביקור העניקו המפכ״ל ומפקד מג"ב להוריו ולאלמנתו של ג׳דעאן סמלים אותם ענד, המייצגים את שירותו במשמר הגבול לאורך השנים.

לאחר מכן המשיך דנינו למפגש עם ראשי רשויות ואישי ציבור דרוזיים. דנינו אמר כי "העדה הדרוזית הינה חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית וקשורה בברית חיים איתנו ואף בברית דמים הגובה מחיר כבד. תרומתם של אחינו, בני העדה הדרוזית, למדינת ישראל בכלל ולמשטרת ישראל בפרט, הינה בעלת ערך בל ישוער ועל כך תודתי והערכתי בשם כלל קציני ושוטרי משטרת ישראל".

במהלך המפגש הועלו מספר נושאים שונים אותם הבטיח המפכ"ל לבחון באהדה ונקבע מפגש המשך לסטטוס במטה הארצי בירושלים.