אולפנת דולב אשר פועלת מטעם עמותת 'בתי דולב לנוער' היא בית הספר הראשון בישראל הזוכה בפרס יו"ר הכנסת המכובד והיוקרתי.

את הפרס קיבלה האולפנה על פועלה בתחום "מניעת אלימות, שכרות ושימוש בסמים, בקרב ילדים ובני נוער".

טקס חלוקת פרס יו"ר הכנסת לאיכות חיים התקיים אתמול (שלישי) במשכן הכנסת במעמד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ונכחו בו בין היתר השר אורי אורבך, ח"כ אורלי לוי, ח"כ פנינה תמנו שטה, ח"כ שולי מועלם, ח"כ ניצן הורביץ, שופטת בית-המשפט העליון (בדימוס) השופטת דליה דורנר, פרופ' יהודה דנון נשיא אוניברסיטת אריאל ועוד מכובדים רבים.

קרן פרס יושב-ראש הכנסת לאיכות החיים, ניתנת מידי שנה לפעילות בשני תחומי חיים אשר נבחרים על ידי חבר הנאמנים של הקרן מרשימת נושאים. השנה נבחרו הנושאים "פעילות למען רווחתם של קשישים" ו"מניעת אלימות, שכרות ושימוש בסמים, בקרב ילדים ובני נוער" שכאמור זיכה את אולפנת דולב בפרס הנכסף.

הפרס הוענק לעמותת 'בתי דולב לנוער' בעיקר על תכנית שלושת השלבים למניעת אלימות וליצירת אקלים מיטבי אשר פותחה בסיוע ובתמיכת גף ניסויי.

בנימוקי הפרס אשר הוקראו על ידי ח"כ אורלי לוי נאמר כי "בשנות קיומה הוציאה העמותה בכלל והאולפנה בפרט מתחת ידיה, בשיתוף ומעורבות עמוקה של קהילת דולב ואנשיה, מאות רבות של נערות, המשולבות בצבא או בשרות הלאומי, כולן יוצאות עם זהות עצמית יציבה וכישורי חיים נורמטיביים המאפשרים להן להשתלב היטב במשק ולהיות אזרחים תורמים ונתרמים".

"העשייה של העמותה, אשר משלבת חשיבה יצירתית וחדשנות חינוכית, יחד עם הקשר עם קהילה ציונית בעלת לכידות חברתית וערבות הדדית מאפשרים את ההישג הכל כך חשוב הזה בגיבוש עתידן של הבנות. אנו מאמינים שהשקעה בבנות היא השקעה לדורות כדברי יאנוש קורצ'ק, ופועלים לממש חזון ציוני ממדרגה ראשונה".

מנהל רשת בתי דולב לנוער, אילן ביטון, אמר בנאומו בטקס "היום יותר מתמיד, איכות החיים, הצדק החברתי, והתנהגות הנוער שרויים בעין הסערה. סבורני כי על מנת להצליח, המסרים המרכזיים החייבים לעבור כחוט השני במשך כל תקופת החינוך הם אהבה, חום, אמון קשר וגבולות. ברצוני להודות לנערים והנערות היקרים על האמון ועל הזכות הגדולה שנתתם בנו בעיצוב ובגיבוש זהותכם".