מכבי תל אביב תעלה הערב עם רצון עז לנצח את אלבה ברלין הגרמנית, אחרי התבוסה הביתית לצסק"א מוסקבה בשבוע שעבר, וההפסד הביתי לזאגרב לפני שבועיים.

הצהובים, המצויים במאזן של 3 נצחונות מול 4 הפסדים, זקוקים לניצחון שיקרב אותם עוד יותר לטופ 16.

השחקן שיעקבו אחריו בשבע עיניים בקבוצה הוא הרכז מרקיז היינס, שעל פי כל הסימנים עומד להיחתך מהקבוצה, מיד לאחר תום השלב הראשון באירופה.

היינס אמנם מתורגל, ואף עבד קשה מאוד בשבוע האחרון, לאור השמועות על החלפתו האפשרית, אבל אם לא ייתן משחק יוצא דופן, סביר להניח שזו תהיה ההזדמנות האחרונה עבורו.

המאמן גיא גודס מבהיר כי מדובר במשחק משמעותי מאוד. "זה משחק מאוד חשוב עבורנו, וחשוב לנו לנצח אותו. אלבה היא קבוצה קשוחה שנמצאת בכושר טוב, מאוד אגרסיבית".

לדבריו הנקודה החזקה של אלבה היא במשחק הפנים שלה. "זו קבוצה שמנסה כל הזמן לקחת ריבאונד התקפה, הולכת לצבע וזו יריבה מאוד קשה. אנחנו צריכים להשוות את רמת האגרסיביות נגדה. עם נוקיה ועם הקהל שלנו, אנחנו רוצים לשחק קשוח, לנצח ולא משנה באיזו תוצאה ואיך יראה המשחק".

גודס הוסיף שברור לו שהוא לא מגיע למשחק במצב אופטימלי: "אלכס מאריץ' לא כשיר ב-100 אחוזים, יש לו עדיין כאבים. רנדל עשה אימון יותר מלא. צריכים לשמור על דווין סמית' כי הוא משחק הרבה דקות". 

מכבי תל אביב מחזיקה בסטטיסטיקה טובה בכל מה שקשור לגרמנים, והפסידה לה רק פעם אחת  בתשעה משחקים בין השתיים, לפני כמעט שמונה שנים.